Milli futbolculara kötü haber!

Türkiye Futbol Federasyonu, yaşanan tartışmaları ve tepkileri dikkate alarak A Milli Futbol Takımı ile ilgili prim yönetmeliğini değiştirme kararı aldı. Bundan böyle rakamlar makul seviyelere çekilecek ve başarının önemine göre prim verilecek.

Milli futbolculara kötü haber!

Türkiye Futbol Federasyonu’nun (TFF), 2016 Avrupa Şampiyonası elemelerindeki son5 maçta milli takıma toplam 7.5 milyon Euro (24 milyon TL) prim dağıtması, futbolda son günlerin en çok konuşulan olayı olmuştu.

Habertürk’ün haberine göre, yaşanan tartışmaları ve gelen tepkileri dikkate alanTürkiye Futbol Federasyonu, prim yönetmeliğini değiştirme kararı aldı.

PARA DEĞİL, YÜREK

Artık yeni sistemde kimse kafasına göre bir miktar belirleyemeyecek, rakamlar da makul seviyelere çekilecek. Ay-Yıldızlı forma altında milli duyguların değil, “para” tartışmalarının öne çıkmasından rahatsız olan TFF yönetimi, prim yönetmeliğini Avrupa’nın belli başlı ülkelerinin uyguladığı sisteme entegre edecek. Başarıya göre kademeli artış sağlanacak.

DİĞER ÜLKELER FİNALLERE KATILIM İÇİN NE KADAR PRİM ALDI?

100’ER BİN EURO Galler

80’ER BİN EURO Macaristan, İzlanda

70’ER BİN EURO Arnavutluk, Polonya

50’ŞER BİN EURO Romanya, K.İrlanda, İsveç, Slovakya, Avustury

40’AR BİN EURO Çek Cumhuriyeti, İrlanda Cumhuriyeti 

PRİM YOK Almanya, İngiltere, Hırvatistan, Rusya, İspanya, Belçika, Ukrayna, İsviçre,Portekiz, İtalya

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X