Milli Savunma Üniversitesi’ne yoğun ilgi

Milli Savunma Üniversitesi’ne girmek için, başvuru süresinin başladığı 19 Nisan’dan bugüne kadar 220 bin 614 öğrenci başvurdu.

Milli Savunma Üniversitesi’ne yoğun ilgi

Milli Savunma Üniversitesi’nce, “Geleceğin komutanı sen ol” çağrısıyla başlatılan harp okulları ile astsubay meslek yüksek okullarının birinci sınıfına öğrenci alımına yönelik başvurular devam ediyor. 

 

Yoğun ilginin gösterildiği Milli Savunma Üniversitesi’ne 19 Nisan’dan bu yana toplam 220 bin 614 öğrenci müracaat etti. Başvuruların 119 bin 23’ü harp okulları için gerçekleştirilirken bunlardan 35 bin 768’ini kız öğrenciler oluşturdu.

 

Harp okulları ve astsubay meslek yüksek okuluna başvuru işlemleri Milli Savunma Bakanlığı’nın internet sitesinden yapılıyor. Başvuru işlemleri 25 Mayıs’a kadar sürecek.

 

‘Son derece memnuniyet verici bir rakam’

 

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, üniversitenin birinci sınıf öğrencilerinin 2017-2018 eğitim ve öğretim yılında ders başı yapacağını söyledi.

 

Milli Savunma Üniversitesi’ne ilk haftada 220 bini aşkın kişinin başvurduğunu belirten Işık, şunları kaydetti:

 

“Son derece memnuniyet verici bir rakam. Bu, milletimizin ordusuna sahip çıktığının, peygamber ocağı gördüğü Türk Silahlı Kuvvetlerine olan inancının bir göstergesi. Başvuru rakamlarının daha da artacağını düşünüyorum. Üniversitemize en nitelikli öğrencileri seçeceğiz.Kahraman Türk Silahlı Kuvvetlerimiz vatanına ve milletine bağlı, demokratik değerlerle yetiştireceğimiz subay ve astsubaylarıyla daha da güçlenecek. Nitelikli insan gücüyle yerli ve milli olarak geliştirdiğimiz modern silahlarıyla ordumuz çok daha güçlü hale gelecek.

 

Başvuruları almaya devam ediyoruz. Bir kez daha gençlerimize çağrı yapıyorum, gelin bu şerefli yuvaya katılın, geleceğin komutanı siz olun, bu şerefli yuvanın bir parçası olun.”

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X