‘Milyonlarca kullanıcının bilgileri tehlikede’

Milyonlarca üyesi bulunan Spotify’in hack’lendiği iddia ediliyor. Söz konusu iddiada hacker’ların kullanıcıların kredi kartı verilerine ulaşıp ulaşamadığının ise henüz netlik kazanmadığı belirtiliyor.

‘Milyonlarca kullanıcının bilgileri tehlikede’

Mobil müzik uygulaması Spotfy’ın başı hacker’lar ile dertte. 

 

Teknoloji sitesi TechCrunch’ta yer alan iddiaya göre, sektörünün en büyüğü olan Spotfy büyük çaplı bir siber saldırıya uğradı. 

 

Aynı haberde hacker’ların ele geçirdikleri Spoitfy kullanıcılarının bilgilerini internete servis ettiği bilgisine de yer verildi.  

 

Milyonlarca kullanıcısı bulunan uygulamanın son günlerde bazı üyelerinin şifrelerini sıfırladığı da sosyal medyada sıklıkla dile getirilen iddialar arasında. 

 

Ancak haberde hacker’ların henüz kullanıcıların kredi kartı bilgilerine ulaşıp ulaşamadığına dair bir bilgi bulunmadığının altı çizildi.  

 

Söz konusu iddianın ardından konuyla ilgili bir açıklama yapan Spotify sözcüsü, uygulamanın hack’lendiği bilgisinin gerçeği yansıtmadığını belirterek kullanıcıların bilgilerinin koruma altında olduğunu açıkladı. 

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X