Milyonlarca pilota ihtiyaç olacak

Dünyanın önde gelen uçak üreticilerinden Boeing, önümüzdeki 20 yılda küresel havacılık sektöründeki gelişmelere bağlı olarak 1,2 milyon yeni pilot ve teknisyene ihtiyaç olacağını öngördü.

Milyonlarca pilota ihtiyaç olacak

Boeing’in 2015 Pilot ve Teknisyen Tahmini raporuna göre, 2015-2034 yılları arasında dünyadaki tüm havayollarının küresel filoya 38 bin uçak ekleyecek ve böylece 558 bin yeni ticari havayolu pilotuna ve 609 bin yeni ticari havayolu bakım teknisyenine ihtiyaç duyulacak. 

Boeing Uçuş Hizmetleri Başkan Yardımcısı Sherry Carbary, ”Bu ihtiyaca cevap verebilmek için, Boeing geçen sene rekor sayıda pilot ve teknisyene dünyanın çeşitli yerlerindeki 17 eğitim kampüsünde eğitim verdi. Kariyerlerinin başındaki pilotların kalifiye ticari havayolu pilotu olmasını sağlamayı amaçlayan kapsamlı bir Pilot Geliştirme Programı’na yatırım yaptı. Müşterilerimizin sayıları giderek artan uçak yolcularını memnun edebilmelerini sağlamak amacıyla verdiğimiz eğitimlerin sayısını artırmaya devam edeceğiz” dedi. Havayolu profesyonellerine olan küresel talebi karşılamaya tek başına bir şirketin gücünün yetmeyeceğini dile getirdi.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X