Minareliçavuş Parkı hizmete açıldı

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nce Nilüfer ilçesine yapılan Minareliçavuş Parkı törenle hizmete açıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Minareliçavuş’ta uzun yıllardır beklenen meydanın hizmete açıldığını, Minareliçavuş Camii’ni de içine alan yakla

Minareliçavuş Parkı hizmete açıldı
HABERİ PAYLAŞ

Büyükşehir Belediyesi, daha önce meydanı olmayan ve yoğun araç trafiğinin yaşandığı Minareliçavuş Mahallesi’ne modern bir meydan kazandırdı. Bursa Organize Sanayi ve Nilüfer Organize Sanayi bölgelerinin kesişme noktasında bulunması sebebiyle yoğun araç trafiğinin yaşandığı Minareliçavuş’ta uzun yıllardır beklenen meydan vatandaşların hizmetine açıldı. Büyükşehir Belediyesi tarafından projelendirilen ve Minareliçavuş Camii’ni de içine alan yaklaşık 17 bin metrekare alanda yapılan kentsel tasarım uygulaması, bölgeye nefes aldıracak.

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Nilüfer’de uzun yıllardır beklenen bir uygulamanın gerçekleştirildiğini söyledi.

Bölgenin yapılan çalışmalarla trafik yoğunluğundan kurtulduğunu hatırlatan Başkan Altepe, “Bursa, ezber bozuyor. Doğal güzellikleri ve yaşam kalitesiyle günden güne daha da dikkati çeken Bursa’da her alanda örnek çalışmalara imza atıyoruz. Nilüfer ilçemizin kalbinde, Minareliçavuş Mahallesi’nde camiyle bütünleşerek yapılan bu meydan, uzun yılların beklentisiydi. Tam 17 bin metrekare alana sahip olan meydan, bölgemize, mahallemize, ilçemize hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.

Türkiye’nin ve Bursa’nın hedefleri olduğunu ifade eden Başkan Altepe, mahalledeki diğer ihtiyaçların da değerlendirilip ele alınacağını kaydetti.

Bölgenin çehresi değişti

Başkan Altepe, Minareliçavuş’a kazandırılan kentsel tasarım projesi hakkında bilgiler vererek, “Burası, Nilüfer’in en gözde merkezlerinden olmalı, örnek olmalı Arkanızda Büyükşehir Belediyesi var. Semtlerimiz gelişiyor. Birlik ve beraberlikle attığımız adımlarla Türkiye, büyümeye devam edecek. Bursa’da her alanda çalışıyoruz. Minareliçavuş Mahallesi’nde böyle bir meydan projesi yıllardır bekleniyordu. Caminin önünden geçen yolu batıya deplase etmiştik. Camiyi de içine alacak şekilde yaptığımız meydan ile parktaki altyapı, tretuvar ve yeşil alan düzenleme çalışmaları tamamlandı” şeklinde konuştu.

Başkan Altepe, Minareliçavuş Meydanı ile bölgenin çehresi değiştiğini ifade etti. Çalışmalar kapsamında parkta yürüyüş yolları, araç yolu ve otopark alanı oluşturulduğunu, kamelyalar, şadırvan, çocuk oyun alanları ve aydınlatmaların yapıldığını da söyleyen Başkan Altepe, yeşil alan ve peyzaj düzenlemeleri ile birlikte otomatik sulama sisteminin de yer aldığı alanda, bölgeye değer katan çalışmaların toplam 1 milyon 400 bin TL’ye mal olduğunu kaydetti. Altepe, parktaki kafeteryanın da cami derneği tarafından işletileceğini sözlerine ekledi.

Törene katılan AK Parti Bursa Milletvekili Zekeriya Birkan da Büyükşehir Belediyesi’nin çalışmalarını ilgiyle izlediğini ifade ederek, “Bursa’nın her yerinde muazzam bir gelişme var. Büyükşehir Belediyesi, her yerde. Maşallah Bu bölge kötü bir haldeydi, bugün görüyoruz ki bir huzur parkı olmuş. Allah razı olsun” diyerek Altepe’yi çalışmalarından dolayı tebrik etti.

Minareliçavuş Mahallesi Muhtarı Mehmet Kamil Yıldız ise mahalleye modern bir park kazandırdığından ve hizmetlerinden ötürü Başkan Altepe’ye teşekkür etti, mahallenin ihtiyaçları hakkında taleplerini dile getirdi. Başkan Altepe, konuşmaların ardından protokol üyeleriyle birlikte, dualarla kurdele keserek, meydanın açılışını gerçekleştirdi. Altepe, açılışın ardından cuma namazını da Minareliçavuş Camii’nde kılarak ardından vatandaşlarla sohbet etti.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X