Miniklerden koruma sözü

Bursa Ormancılık Müzesi’ni ziyaret eden Şükraniye Okul Öncesi Eğitim Sınıfı öğrencileri, ormanları koruyacaklarına dair söz verdiler.

Miniklerden koruma sözü

Yıldırım Belediyesi Meslek Edindirme Kursları (YIL-MEK) bünyesinde faaliyet gösteren Şükraniye Okul Öncesi Eğitim Sınıfı öğrencileri, Türkiye’nin ilk ve tek orman müzesi olma özelliğini taşıyan ve zengin bir koleksiyona sahip Bursa Orman Müzesi’ni gezdi.  

Müzede sergilenen milyonlarca yıllık fosillerden oluşan koleksiyonu, tarihi ormancılık haritalarını, orman mühendisliğinde kullanılan arazi ve büro aletleri ile makineler ve aparatlardan oluşan koleksiyonları görme fırsatı bulan minikler, özellikle küçük ziyaretçiler için hazırlanan mumyalanmış hayvan örnekleri, böcekler, ağaç kesitleri, fotoğraf ve karikatürleri dikkatle inceledi. Daha sonra müze yetkilileri minik ziyaretçilere, ormanda kullanılan, telsiz telefon ve pusula gibi haberleşme araçları, ağaçların yaşlarının hesaplanması, ormancılıkta kullanılan malzemeler, dondurulmuş hayvanlar, ormanların yararları ve korunması konusunda bilgi verdi.

Düzenlenen etkinlikte çok şey öğrendiklerini aktaran YIL-MEK Okul Öncesi Eğitim Sınıfı öğrencileri, bunları arkadaşlarına ve ailelerine aktaracaklarını belirterek, ormanları koruyacaklarına dair söz verdi.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X