Mirzaoba’ya mahalle konağı

Bursa Büyükşehir Belediyesi, Mudanya’nın Mirzaoba Mahallesi’nde Özel İdare tarafından yapımına başlanan ancak bir türlü bitirilemeyen Mahalle Konağını tamamlayarak bölge halkının hizmetine sundu. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, kırsal kalkınmanı

Mirzaoba’ya mahalle konağı

Bütünşehir uygulamasının başladığı ilk günden itibaren 17 ilçe ve bağlı mahallelerde hemen çalışmaları başlatıp, eksiklikleri bir bir tespit eden Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların öncelikleri doğrultusunda yatırımları bir bir hizmete açıyor.

 

Son 3 gün içinde Yenişehir Çelebi’de mahalle konağı temeli atan, ardından Kestel Barakfakih Mahalle Konağını hizmete açan Büyükşehir Belediyesi, şimdi de Mudanya’nın Mirzaoba Mahallesi’nde yapımı tamamlanan Mahalle Konağını halkın hizmetine sundu. Yapımına Özel İdare döneminde başlanan ancak bir türlü tamamlanamayan Mahalle Konağını hemen gündemine alan Büyükşehir Belediyesi, içinde muhtarlık binası, kafeterya ve çok amaçlı bir de salonun bulunduğu mahalle konağını törenle hizmete açtı.

Mirzaoba meydanında düzenlenen törenle konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, yıllarca beklenilen hizmetleri bölge halkıyla buluşturmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. Yeni yasa ile birlikte artık Bursa’nın en ücra köşelerinin bile hizmetle buluşmaya başladığının altını çizen Altepe, “Bizim tek hedefimiz var. Oda halkımızın mutluluğu. Bunun için kırsal kalkınma yatırımlarını öncelik olarak belirledik. İstiyoruz ki üreticimizin kazancı artsın. Kırsal kesimde yaşayan vatandaşlarımız sosyal ve kültürel imkanlara kavuşsun ve kent merkezine göç etmek zorunda kalmasın. Bu nedenle Türkiye’de Kırsal Kalkınma Daire Başkanlığını ve tarım şirketini kuran ilk belediye olduk. Çünkü biz konuda samimiyiz. Sulama sistemlerinden zeytinciliğe, kaliteli üretimden ürünlerin depolanmasına ve pazarlanmasına kadar her alanda artık yanınızda Büyükşehir Belediyesi var. Büyük yatırımlar Büyükşehir Belediyesi ile gerçekleşecek” dedi.

Mirzaoba Mahalle Muhtarı Hakkı Aksoy da mahalleye kazandırılan hizmet binası nedeniyle Altepe’ye teşekkür etti.

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X