Mis gibi lezzetler Misi’de yarıştı

Nilüfer Belediyesi’nin, yöresel tatların yaşatılması, kırsal mahallelerde üretimin ve kadın derneklerinin desteklenmesi amacıyla düzenlediği etkinliklerden biri olan Misi Yerel Lezzetler Şenliği bu yıl 10’un kez gerçekleşti.

Mis gibi lezzetler Misi’de yarıştı

Nilüfer’in tarihiyle, mimarisiyle ön planda olan Gümüştepe Mahallesi’nin tanıtımına da büyük katkıda bulunan şenliğe bu yıl da ilgi büyüktü. 

Misi Yerel Lezzetler Şenliği’nin özel konuğu Hollandalı aşçı Wilco van Herpen de yemek yaptı. Wilco, Bursa’nın meşhur kestanesi ile makarna yaparken mutfak sırlarını da izleyicilerle paylaştı. Wilco yaptığı yemeği daha sonra izleyenlere ikram etti.

Şenliğin en heyecanlı bölümü ise yemek yarışması oldu. Bu yıl katılımın daha arttığı şenlikte bir ilk de gerçekleşti. Daha önceki yıllarda sadece kadınların katıldığı yarışmada erkekler de yaptığı yemeklerle yer aldı. 9 kadın derneğinin yer aldığı yarışta 13 kişi de bireysel olarak yarıştı. 

Kadın dernekleri ve bireysel olmak üzere iki ayır kategoride yapılan yarışmada bireysel dalda yarışan 13 kişi arasından birinciliği ciğer sarma ile yarışmaya katılan Tülay Özçivi alırken, Azime Eski ikinci, Gülçin Başaran da üçüncü oldu.

Birbirinden güzel sunumlarla hazırlanan yemeklerin yer aldığı kadın dernekleri kategorisinde de Ürünlü Kadın Dayanışma Derneği otlu kuzu budu ile birinci, Görükle Kadın Dayanışma Derneği ikinci olurken, Yolçatı  Kadın Dayanışma Derneği de üçüncülüğü elde etti.

Yarışmada birincilere 1000’er TL, ikincilere 750’şer TL, üçüncülere de 500’er TL ödül verildi. 

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X