MOBİLİMO’da dev markalar sırada bekliyor

İnegöl Mobilya Alışveriş Merkezi (MOBİLİMO) projesini Nettel Grup ortaklığıyla ilçeye kazandıran Çelebiler İnşaat’ın Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Çelebi, dev markaların sırada beklediğini söyledi.

MOBİLİMO’da dev markalar sırada bekliyor

Türkiye’nin mobilya ihtiyacının yüzde 50’sinin İnegöl’den karşıladığının altını çizen Çelebi, ihracatın yüzde 40’ını da yine İnegöl’ün gerçekleştirdiğini vurguladı. 

Çelebi, bu verilere bakıldığında İnegöl’ün yatırım yapılması gereken bir yer olduğunun net olarak görüldüğünü kaydetti. Sözü MOBİLİMO’ya getiren Çelebi, İnegöllü mobilyacıların yılın 365 günü fuar gibi kullanabilecekleri mağazalar üretmeye karar verdiklerini kaydetti. 

Çelebi, ”Perakende anlamında Bursa, Kütahya, Eskişehir ve Ankara başta olmak üzere tüm Türkiye’ye hizmet verecek olan MOBİLİMO, toptan anlamda 365 günlük fuar yapısıyla da dünyaya hitap edecek. Proje 105 bin metrekare kapalı alanda gerçekleşiyor. Piyasa değeri ise 120 milyon lira civarında bir yatırım bedeliyle, 2 milyar dolarlık mobilya ihracatına katkıda bulunmaya hazırlanıyoruz. Bir çok dev marka burada olmak istiyor. Şu anda eleme usulüne geçtik. Markalar bize uygun mu, projeye uygun mu, yere uygun mu tek tek bakıyoruz ve ona göre karar veriyoruz” dedi.

‘BAŞARI BAŞLANGICINDA’

MOBİLİMO’da sosyal alanların çok yoğun olduğunun altını çizen Mehmet Çelebi, şöyle devam etti: ”Lokasyon olarak yolun üzerindeyiz ve hayatın tam içindeyiz. Food court alanları, çocuk parkları, lunaparklar, seminer alanları ve toplantı salonları, dinlenme alanları, kapalı otoparklar, araç yıkama alanları gibi bir AVM’de bulunan her şey fazlasıyla burada var. Projenin yüzde 80’i mobilya AVM, yüzde 20’lik kısmı da tamamen günlük yaşama ayrılmış durumda. Geçmişte yapılmış olan mobilya AVM’ler incelenerek eksikleri tespit edildi ve geleceğe hitap eden bir şekilde hayata geçiriliyor. Kaba inşaatın yüzde 45’i tamamlandı ve daha şimdiden çok ciddi talepler alıyoruz. MOBİLİMO, başarıyı başlangıcında elde eden bir proje.”

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X