Mudanya Yolu’nda köprüler yıkılıyor

Mudanya Köprülü Kavşağı inşaatı yapım çalışmaları kapsamında köprülerin yıkılması yarın başlıyor.

Mudanya Yolu’nda köprüler yıkılıyor

Bursa-İzmir D200 Karayolu üzerinde yer alan Mudanya Sapağı Köprülü Kavşağı’nın stadyum bağlantı yolları ile birlikte bölge trafiğine hizmet edecek şekilde yeniden projelendirilerek yenilenmesi kapsamında inşaat çalışmaları sürüyor.

Birinci etap çalışmalarda, köprülü kavşağın yıkımı ve yapımı sırasında alternatif yol olarak kullanılacak olan servis yolları ile bu yollar üzerinde yer alan köprünün inşaat imalatları tamamlandı. İkinci etap çalışmalarda ise kavşak alanında mevcut köprünün yıkım çalışmaları yarından itibaren başlayacak ve Ankara-İzmir ana yol trafik akışı, kavşak dışında oluşturulan servis yollarından sağlanacak.

Mudanya yönünden Bursa istikametine gelişte, araçlar Nilüfer Orhaneli Sapağı Kavşağı’na yönlendirilerek kavşak alanından U dönüşü yaparak şehir merkezine ulaşabilecekler. Mudanya yönünden gelen araç trafiği nedeniyle kavşak alanında oluşacak trafik sıkışıklığını önlemek amacıyla sürücüler; Geçit Kavşağı’ndan Bursa Otoyolu kullanılarak İstanbul Caddesi, Ata Bulvarı ve FSM Bulvarı’ndan İzmir Yolu Caddesi, Esentepe Kavşağı’ndan Hürriyet Caddesi,  Hamitler – Yunuseli Yolu’ndan Acemler Kavşağı alternatif güzergahlarına yönlendirilecek.

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X