<

Müdür Aslı Ayan görevden alındı

Antalya Devlet Opera ve Balesi’ne 2,5 ay önce vekaleten müdür olarak atanan solist sanatçı Aslı Ayan görevden alındı.

Müdür Aslı Ayan görevden alındı
HABERİ PAYLAŞ

Antalya Devlet Opera ve Balesi’ne (ANTDOB) yaklaşık 2,5 ay önce vekaleten müdür olarak atanan solist sanatçı Aslı Ayan görevden alındı.

Ayan’ın arkadaşlarıyla plajda çektirdiği ve Facebook’ta paylaştığı fotoğrafın, görevden alınmasına neden olduğu öne sürüldü.

Ankara’ya çağrılan Ayan’a, Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan atamanın onaylanmadığının bildirildiği belirtildi. Ayan’ı müdürlükten eden nedenin ise ‘plajda çekilen eski fotoğraflarını sosyal paylaşım sitesi Facebook’taki hesabından yayınlaması’ olduğu iddia edildi. Ayan, ANTDOB’taki solistlik görevine döndü.

Bakanlık tarafından görevinin onaylanmadığının bildirildiğini belirten Aslı Ayan, Facebook’ta paylaştığı plaj fotoğrafının görevden alınmasına neden olduğu yönünde kendisinin de duyumlar aldığını kaydetti. Henüz resmi bir bildirimde bulunulmadığını da dile getiren Ayan, Facebook’tan paylaştığı fotoğrafın hangisi olduğunu kendisinin de bilmediğini söyledi.

Aslı Ayan’ın yerine ise İzmir Devlet Opera Balesi rejisörü Evin Atik’in getirildiği kaydedildi. 

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X