Müezzin imamı silahla kovaladı

Ankara’da bir imam ile müezzin, “abdestsiz ezan” tartışması yüzünden karakolluk oldu.

Müezzin imamı silahla kovaladı

İddiaya göre, Etimesgut Yavuz Sultan Selim Cami imamı İzahattin D., 4 Ocak’ta sabah namazı için camiye girdiğinde müezzin Rıdvan B.’yi uyurken buldu.

Hürriyet’in haberine göre, imamın uyandırıp sabah ezanını okumasını istediği müezzin, doğrudan ezan okumaya gitti. Bunun üzerine imam, “Uyuyordun, abdestin bozulmuştur, önce abdest al” uyarısında bulundu.

AVLUDA KURUSIKI

Çıkan ‘abdest’ tartışmasında müezzin, silah çekip imamı cami içinde kovalamaya başladı. Camiden kaçan imamı namaza gelen cemaat kurtardı. İhbar üzerine gelen polis, avluda müezzinin kurusıkı tabancasını bulurken, birbirlerinden şikâyetçi olan ikiliyi ifadelerinin alınması için karakola götürdü.

‘MERMİ MANYAĞI’

İmam İzahattin D. ifadesinde, “Rıdvan B.’yi ‘Abdest al, ezanı öyle oku’ diye uyarınca bana ‘Sen benim abdestsiz olduğumu nereden biliyorsun’ diyerek çıkıştı, silah çekti ve ‘Seni mermi manyağı yapmazsam…’ diye saldırıp hakaret etti” iddiasında bulundu. Rıdvan B. ise, “Hakaret edip üzerime yürüdü, kurusıkı tabancayla korkutmak istedim” diye konuştu. Polis dosyayı savcılığa gönderdi. Müezzin Rıdvan B., Ankara İl Müftülüğü’nce Hazreti Hatice Camisi’ne gönderildi.

CEMAAT ŞAŞKIN

Kavgaya tanık olan cemaat, “Allah’ın evinde böyle bir olay nasıl olur? İmamın söylediğine göre abdestsiz ezan okuyacakmış, namaz da kıldırıyordu. Allah bilir abdestsiz namaz da kıldırmıştır. Günahı boynuna” diye tepki gösterdi.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X