Müezzinoğlu: Bu işin siyaseti olmaz

Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu, Mudanya’daki orman yangını sonrasında Valilik tarafından başlatılan ağaçlandırma kampanyasına en güçlü desteği vereceklerini açıkladı.

Müezzinoğlu: Bu işin siyaseti olmaz
HABERİ PAYLAŞ

Bölgedeki son durumu helikopterle havadan inceleyen Müezzinoğlu, griye bürünen yaklaşık 50 hektarlık alanın son hali karşısında duygulu anlar yaşadı. Müezzinoğlu, bir an önce başlatılacak ağaçlandırma çalışmalarıyla yangından geriye kalan bu yürek burkan görüntüyü ortadan kaldıracaklarını söyledi. 

Müezzinoğlu, Valilik tarafından başlatılan “Bursa İçin Bir Fidan Dik” kampanyasına gencinden yaşlısına, emeklisinden çalışanına Bursa’ya gönül veren herkesin büyük bir teveccüh gösterdiğine dikkat çekti. Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ile görüşerek bölgenin yeniden ağaçlandırılmasıyla ilgili çalışmayı büyük bir hızla başlatmak istediklerini ifade eden Müezzinoğlu, Ak Parti Bursa İl Başkanlığı’nın da kampanyaya en güçlü desteği vermek için harekete geçtiğini söyledi. Diğer siyasi partilere de çağrıda bulunan Bakan Müezzinoğlu, “Yeşil Bursamızın o güzelim ormanlarını gelin hep birlikte genç fidanlarla yeniden canlandıralım. Bu işin siyaseti olmaz” dedi.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X