Müezzinoğlu: “Makul bir ilerleme var”

İş bırakma eylemi yapan işçilerin haklarını makul ve meşruiyet zemininde aramaları gerektiğini savunan Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, eylemleri kullanmak isteyen farklı niyetli kişiler olabileceğini söyledi.

Müezzinoğlu: “Makul bir ilerleme var”

SEYİT GÜNDOĞAN

 

Bursa İl Dernekleri Federasyonu’nun (BİLFED) kahvaltısına katılarak hemşehri derneklerinin temsilcileri ile bir araya gelen Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, iş bırakma eylemlerinde makul bir ilerleme olduğunu ve en kısa zamanda bu durumun normalleşeceğini savundu.

 

İşçilere ve bütün vatandaşlara makulden asla ayrılmamalarını tavsiye eden Müezzinoğlu, “Çözümler makul ve meşrutiyet zeminlerinde olur. Bu zeminleri kaybederlerse kendileri de kazanamaz, kurumlarda tahribata sebebiyet verirler. Gördüğüm kadarı ile makul zeminde bir ilerleme var. Akşama sabaha bu makul zemin normalleşerek hem işçi arkadaşlarımızın rızkları ve çalıştıkları iş koşulları devam eder, iyileştirme de olabildiğince yapılır, hem de ülkenin üreten dinamiklerinin zaafa uğramamasına vesile olurlar. Makuliyet zemininde bir ilerleme var. Tüm işçi kardeşlerimin makuliyet zemininden ayrılmadan hak ve hukuklarını aramalarında bir mahsur yok” dedi.

 

“SEÇİM ATMOSFERDİNDE BU ZEMİNLERİ KULLANMAK İSTELYENLER VAR”

 

Fabrikalardaki eylemleri Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik ve Vali Münir Karaloğlu’nun yakından takip ettiğinin altını çizen Müezzinoğlu, “Ben de onlardan bilgi alıyorum. İstiyoruz ki, bugün yarın bu hadiseler tamamen bitsin. Arkasında farklı niyetleri olanlar var. Tam seçim atmosferinde ülkenin, milli iradenin hak ve hukukuyla oynamak isteyenler bu tür zeminleri kullanmak istiyorlar. İşçi kardeşlerimizin sağduyusu buna fırsat vermemelidir” diye konuştu.

 

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X