Müezzinoğlu’ndan 1 Mayıs mesajı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, “Emekçimizin alnındaki ter kurumadan hakkını alması, insan onuruna yakışır şekilde yaşaması ve çalışma hayatında karşılaşacağı risklerin en aza indirilmesi için çalışıyoruz.” ifadesini kullandı.

Müezzinoğlu’ndan 1 Mayıs mesajı

Müezzinoğlu, “1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü” dolayısıyla yayımladığı mesajda, Türkiye’nin geleceğe refahla ulaşması için alın teri döken emekçilerin maden ocaklarından atölyelere, tarlalardan fabrikalara uzanan fedakarlık öykülerinin, Türkiye’nin kalkınmasında saygın bir yere sahip olduğunu vurguladı.

 

“İçimizdeki emek kahramanları, her koşulda güvenli yarınlarımızın inşası için çalışmış, milletimiz adına inanç ve azmin destekçisi olmuşlardır.” değerlendirmesinde bulunan Müezzinoğlu, mesajında şunları kaydetti:

 

“Bizler de onlardan aldığımız güçle, yine onlar için huzurlu bir gelecek oluşturmayı kendimize görev addediyoruz. Bu sorumluluğumuz doğrultusunda da emekçimizin alnındaki ter kurumadan hakkını alması, insan onuruna yakışır şekilde yaşaması ve çalışma hayatında karşılaşacağı risklerin en aza indirilmesi için çalışıyoruz. Adaletli, katılımcı, uzlaşmacı ve teşvik edici bir bakış açısıyla emekçi kardeşlerimizin alın terini koruma ve sendikal hareketlerin destekçisi olma yolunda kararlılıkla yürüyoruz.

 

Bu düşüncelerle, akıl terine alın teriyle değer katan tüm emekçi kardeşlerimizin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü yürekten tebrik ediyor, birlik ve beraberlik atmosferi içinde geçmesini dilediğim bu özel günün güçlü Türkiye’mizin en güzel fotoğraflarından biri olmasını temenni ediyorum.”

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X