Müftü’den kutlu doğum çağrısı

Bursa İl Müftülüğü, Hazreti Muhammed’in doğumunun kutlandığı Kutlu Doğum Haftası’nı bu yıl 13-20 Nisan tarihleri arasında çeşitli etkinliklerle kutlayacak.

Müftü’den kutlu doğum çağrısı
HABERİ PAYLAŞ

SEYİT GÜNDOĞAN

Hazreti Muhammed’in doğumunun 1444. yıldönümü, konferanslar, açılışlar, paneller ve cami sohbetleri ile her ilçede ve bir çok mahallede kutlanacak. Kutlu Doğum’un finali ise 20 Nisan Pazartesi sabahı saat 05.00’te Ulucami’de ‘O Geliyor’ isimli bir etkinlikle yapılacak. 

 

Ayrıca 20 Nisan’da kentin doğusunda her hattan 5 minibüs ücretsiz yolcu taşıyacak. Kutlu Doğum Hatftası’nın önemine dikkat çeken İl Müftüsü Mehmet Emin Ay, 13-20 Nisan tarihleri arasında Hazreti Muhammed’in kutlu doğumunun 1444. yıl dönümü nedeniyle, kentte çok farklı etkinliklere imza atmanın heyecanını yaşadıklarını söyledi.

Bu yıl da; ‘Hazreti Peygamber ve Birlikte Yaşama Ahlakı’ temasıyla yüzü aşkın konferans, cami sohbetleri, mahalle sohbetleriyle Hazreti Muhammed’in anılacağını vurgulayan Ay, “Yüce rabbimiz insanları farklı dillerde, farklı tenlerde yaratmış. Bu bizim insanlık adına büyük zenginliğimiz. Bunun farkına vararak, bu farklılıkları, güzelliğe ve zenginliğe dönüştürme çabası içinde olmamız lazım. Bunun en güzel örneklerini sevgili peygamberimiz yaşadığı hayatla bize göstermiş. Gayri müslimlerle yapmış olduğu anlaşmaları, onlara vermiş olduğu güvenceleriyle yaşadığı asrı Saadet Asrı’na döndürmüş. Bugün dünyanın karşılaştığı problemlerin temelinde birbirini anlamamak, birbirine ön yargılı davranmak söz konusu olduğu için, yüce dinimizin bize sunduğu prensipler çerçevesinde bu dünyanın saygıyla sevgiyle merhametle yaşanabileceğini düşünüyoruz. Şunu unutmayalım. Dünya bize emanet, biz de birbirimize emanetiz. Bu emanetin farkında olmak adına kutlu doğumu güzel bir milat olarak görüyoruz” dedi.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X