Müftülük’e yeni hizmet binası

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç ile Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, dün İl Müftülüğü Hizmet Binası ile Bursa Gazeteciler Cemiyeti’nin 452 konutluk inşaatının temelini de attılar.

Müftülük’e yeni hizmet binası

Yalova Yolu üzerine yapılacak İl Müftülüğü hizmet binası ve 5 bin kişilik caminin temel atma töreninde konuşan Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, “Bugüne kadar müftülüğümüz içinde bulunduğu fiziki şartlar uygun değildi. 15 dönümlük araziye yapılacak olan müftülüğümüz hayırlı hizmetler verecek. Müftülüğümüzün yanında da yeni adliye binası yapılacak. Biraz gecikti, ama önümüzdeki süreçte ihalesini yaparak temelini inşallah atacağız. Birkaç yüz dönümlük arazide ana arter üzerine yapılacak yeni kamu binaları bizleri mutlu ediyor” diye konuştu.

BGC KONUTLARI’NA İLK HARÇ

TOKİ ve Bursa Gazeteciler Cemiyeti (BGC) işbirliğiyle Yunuseli Mahallesi’ne basın mensupları için yapılacak 452 konutluk inşaatın temeli de Arınç ve Müezzinoğlu tarafından törenle atıldı. 

Bursa’da bir gün içerisinde bir çok hizmet binasının temelini attığını ifade eden Arınç, ‘İnşallah gazeteci arkadaşlarımızın da böyle güzel ve örnek olacak konutların kavuşmaları için ilk adımı atıyoruz. Standart ve sefer tası mimari konutlar değil, çok ferah konutlara imza atılmış. Bu konutları aileleriyle mutlu mesut bir şekilde kullanmalarını diliyorum” dedi.

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu da, ‘Buranın da en kısa sürede teslim edileceğini umuyorum” diye konuştu.

Konuşmalarının ardından büyük bir coşkuyla BGC toplu konut inşaatının temeli atıldı.

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X