Muhasebecinin derdi angarya

Bursa Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkanı Ahmet Hikmet Sönmez, meslek mensuplarının ekmeğinin küçülürken, angaryaların arttığını ileri sürdü.

Muhasebecinin derdi angarya

ASLIHAN AYDIN

 

BSMMMO, Bursa Akademik Odalar Birliği (BAOB) Yerleşkesi’nde ‘Angarayalara Hayır’ konulu basın açıklaması düzenledi. Açıklamaya katılan muhasebeciler, ‘Angaryalar bitecek huzur gelecek’, ‘Tek tek evrak saymayacağız’ yazılı dövizler taşıdılar. Oda Başkanı Sönmez yaptığı açıklamada, meslek mensuplarına karşı uğraştırıcı tutum ve uygulamaların had safhada olduğunu söyledi. Mesleğin sistematik yıpratma teknikleriyle deformasyona uğratılmak istendiğini öne süren Sönmez, angaryaların kaldırılması gerektiğinin altını çizdi. Bunun yerine getirilecek kamu yararına hizmet eden makul ve mantıklı uygulamaları destekleyeceklerini dile getiren Sönmez, “Hiçbir amaca hizmet etmeyen angaryalara karşı sonuna kadar mücadele edeceğimizi, her türlü mesleki konuda odalarımızın ve üst birliğimizin yetkili olduğunu ve alınacak tek muhatap olarak kabul edilmesi gerektiğini bildiriyoruz” dedi.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X