Mükelleflere ikinci şans

Vergi ve prim borçlarını yeniden yapılandırmasına karşın taksitlerini düzenli ödemedikleri için sistemden çıkan mükelleflere, yapılacak düzenlemeyle ikinci şans tanınacak.

Mükelleflere ikinci şans

Maliye Bakanlığı yetkililerinden edinilen bilgiye göre, Resmi Gazete’de 2014’te yayımlanan ‘İş Kanunu i̇le Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Deği̇şi̇kli̇k Yapılması i̇le Bazı Alacakların Yeni̇den Yapılandırılmasına Dai̇r Kanun’ çerçevesinde vergi ve prim borçlarını zamanında ödeyemeyenlerin borçları yeniden yapılandırıldı. Bu uygulamanın devam ettiğini ifade eden Bakanlık yetkilileri, ‘Bazı mükelleflerin, taksitlerini süresinde ödemedikleri için anılan kanunun hükümlerinden yararlanma haklarını kaybettiklerini, yapılacak düzenlemeyle taksit ödemelerini ihlal ettikleri için sistemden çıkan mükelleflere geçmişteki taksitlerini de ödemeleri şartıyla tekrar bu borçlarını taksitle ödeme imkanının sağlanacağını’ bildirdi.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X