Mükemmellik Ödülü’nde geri sayım başladı

Bursa Sanayici ve İşadamları Derneği (BUSİAD) ile Türkiye Kalite Derneği (KalDer) Bursa Şubesi işbirliğinde bu yıl 15’incisi düzenlenecek olan Kalite ve Başarı Sempozyumu’nun programı BUSİAD Evi’nde gerçekleştirilen toplantıyla açıklandı.

Mükemmellik Ödülü’nde geri sayım başladı
HABERİ PAYLAŞ

AYŞEGÜL GÜRAL AKTÜRK

KalDer Bursa Şubesi Başkanı Erdal Elbay, buradaki konuşmasında 14-15 Nisan tarihlerinde Almira Hotel’de düzenlenecek olan sempozyumun temasının ‘Yeni Hayat’ olduğunu hatırlattı. Dünyanın artık küresel bir köy olduğunu belirten Elbay, ”Küreselleşme, rekabet, yükselen teknoloji, akıllı sistemler ile değişen çevre koşulları karşısında bizleri bekleyen kriz ve tehditlere hazırlıklı olmalı, yeni kavramlara yeni gelişmelere hızla entegre olabilmeliyiz. Tüm dünya kendilerini bekleyen yeni hayata uyum sağlayabilmek ve ekonomisini daha güçlendirmek için farklı yollara başvuruyor. Dünyada bilişim teknolojilerini sanayi ile buluşturan endüstri 4.0 konuşuluyor ve ülkeler yatırımlarını bu alanlara yönlendiriyor. Üniversite ve sanayi işbirlikleri, yeni politikalarla inovasyon alanında ülke olarak adımızı daha yukarılara taşımalıyız. Bu konuları sempozyumumuzda tartışmaya açacağız” dedi. 

BAŞARINIZLA GURURLANIYORUZ

BUSİAD Başkanı Günal Baylan da, bu programda yer almaktan büyük keyif aldıklarını vurguladı. Baylan, ”Dünyadaki rekabet ortamının içinde şirketlerin kendini mukayese etmeleri ve kalite yönetimiyle nasıl başarılı olabilecekleri konusunda disiplin sağlamaları gerekiyor. Finale kalan 3 firmayı da şimdiden kutluyorum. Onların başarısını kendi başarımız gibi hissediyoruz, onurlanıyoruz, gururlanıyoruz” diye konuştu.

KİMLER OLACAK?

Sempozyumun ilk günün ana oturumda genç ve başarılı girişmciler yer alacak. Öğleden sonraki ‘Finsansal Mükemmelliyet’ oturumunda ise Sabancı Üniversitesi Finans Kürsü Başkanı Ekonomist Prof. Dr. Özgür Demirtaş konuşmacı olacak. Ardından gerçekleşecek ‘Hayata İlham Verenler’ oturumunun konukları arasında ise Dreams Talk Kurucusu, Yazar, Akademisyen Semih Yalman ile Boğaziçi Caz Korosu Kurucu ve Genel Sanat Yönetmeni, Koro Şefi, Bestecisi Masis Aram Gözbek yer alacak. İkinci gün ‘Hayat Boyu Öğrenme’ oturumuyla başlayacak. Son oturum usta sanatçılar Selçuk Yöntem ve Tarık Ünlüoğlu katılımı ile gerçekleşecek. Sempozyum Bursa Mükemmellik Ödülü töreniyle sona erecek.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X