Mum lekesi nasıl çıkar?

Mum lekesini nasıl çıkartacağım diye telaşa kapılmanıza gerek yok. Size vereceğimiz pratik yöntemlerle mum lekesi nasıl çıkar sorusunun cevabını artık bileceksiniz.

Mum lekesi nasıl çıkar?

Işıldayan mumlar evde hoş bir görüntü elde ederken bazen istenmeyen sonuçlar doğurabiliyor. İyi haber şu ki, artık mum lekelerinden kurtulmak çok kolay… işte mum lekelerinden kurtulmanın en kolay ve pratik yolları…
 

Mum lekelerinden nasıl çıkar? 

Evinizin bir köşesinde mum yakmayı seviyorsanız mum lekeleriyle uğraşmakta kaçınılmaz bir son olacaktır. Ancak artık mum lekelerini dert etmenize gerek yok. Size vereceğimiz pratik ve kolay yöntemlerle mum lekelerinden rahat bir şekilde kurtulabileceksiniz. 
 

İşte mum lekelsi nasıl çıkar sorusunun en kolay cevapları…
 

Boyalı Duvarlardan: Duvara sürülen mum lekelerinden kurtulmak için mumun birkaç kağıt havlu koyun ve ütünüzü en düşük seviyeye getirin, ütüyü kağıt havlunun üzerinde kullanın. Aynı zamanda eriyen mumu silerken bir saç kurutma makinesi de kullanabilirsiniz.
 

Zeminden: Zemini kesinlikle ovalamayın, ovma işlemi etrafa daha fazla yayılmasını sağlar. Bunun yerine, mumu dondurup eski bir bıçak veya benzeri bir aletle kesin. Daha sonra ılık sabunlu su ile silin.
 

Ahşaptan: Mumu yumuşatmak için ısı kullanın ve sonra yumuşak bir bezle silin. 
 

Halıdan: Mum üzerine bir kağıt torba yerleştirin. Ütünüzü alçak bir ısı ayarına koyun ve mumlu noktadaki torbanın üzerinden çalıştırın. Kağıt mumu emecektir.
 

Kumaştan: Mumu kumaştan ayırmak için izleyeceğiniz 2 adım var. İlk önce kumaşı yaklaşık 30 dakika boyunca dondurucuya koyun. Ardından kumaşı çıkarın ve soğuk mumu kazıyın. Son olarak, kumaştan mum lekesini çıkarmak için sıcak kağıt torba yöntemini kullanın. 
 

Saçlardan: Eğer mumu saç uçlarında ise, mumu eritmek için saç uçlarınızı sıcak suya koyun. Eğer mum saç kökünün yakınındaysa mumu gevşetmeye yardımcı olmak için zeytinyağı ile saçlarınıza masaj yapın.
 

Evye / Küvet’ten: Mumu çıkarmak için bir plastik kazıyıcı kullanın. Gerekirse mumu gevşetmek için kaynar su kullanın.
 

Küçük öğelerden: Küçük nesnelerden mumu ayırmanın en kolay yolu, bunları dondurucuya yerleştirmektir. Maddeler donduğunda dondurucudan çıkarın.
 

TV / Bilgisayar Ekranı’ndan: Mumu sertleştirmek için buz küpü yöntemini kullanın. Mumu tek parça halinde çıkarmaya çalışın. İnatçı bir lekeyse mineral alkolleri deneyin.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X