Müslüm Gürses’in babası: Gelmedi yanıma annesini öldürdüm diye…

Müslüm Gürses’in hayatı son sinema filmi Müslüm Baba’nın ardından merak konusu oldu. Dert ve acıyla geçen ömrünün anlatıldığı film gişede rekor kırdı.

Müslüm Gürses’in babası: Gelmedi yanıma annesini öldürdüm diye…

‘Müslüm’ filmini izleyenler film sonrasında Müslüm Gürses’in hayatını araştırmaya başladı.

müslüm gürses aile ile ilgili görsel sonucu

Dert ve acıyla geçen Müslüm Gürses’in babası Mehmet Akbaş Müslüm Baba’dan 4 yıl önce öldü.

Şarkıcı olmasını istemeyen babası Mehmet Akbaş, karısını ve 2 yaşındaki kızı Ezo’yu da Müslüm Gürses’in gözü önünde öldürmüştür.

Bu olaydan sonra kardeşi Ahmet ile Adana’yı terk eden Müslüm Gürses yıllar sonra babası affetmiş ve bir köye yerleştirmişti. Babası Mehmet Akbaş daha sonra Emine Akbaş ile evlenmişti. Üvey annesi Emine Akbaş Müslüm Gürses’in yoğun bakımda olduğu dönemlerde çok üzüldüğünü şu sözlerle anlatmıştı…


Müslüm Gürses’in üvey annesi Emine Akbaş

Bir torunu olmadığı çok üzgün olduğunu belirten anne Emine Akbaş, “Ne benim başka çocuğum var ne de onun çocuğu. Babası da bu duruma çok üzülüyordu, hep bir torunu olsun istiyordu ama olmadı” ifadelerini kullanmıştı.

Müslüm Gürses’in babasıyla 34 yıllık evli olduğunu ve eşi Ahmet Akbaş’ı 4 yıl önce kaybettiğini belirten anne Emine Akbaş, Müslüm Gürses’in en son babasının vefatından önce köyüne geldiğini söylemişti. Müslüm Gürses 1968 yılında albüm yapmak için İstanbul‘a geldi. Bu dönemde çıkardığı Emmioğlu/Ovada Taşa Basma isimli plağı 300 bin satış yaparak büyük bir rekor kırdı.

Gün geçtikçe tanınan Gürses, şöhretinin ilk yıllarında çıktığı Anadolu turnesi sırasında büyük bir kaza geçirdi ve alın kemiği kırıldı. Kaza sonrası çıkardığı ‘Özür diliyorum senden’, ‘İsyankar’, ‘Ben insan Değil miyim’ gibi albümlerle çıkışını sürdüren Gürses, arabesk türünde en çok ilgi gören isimlerden biri oldu. 1979’da ilk defa İsyankar filmiyle kamera karşısına geçti. 1985 yılında çocukluğunda hiçbir filmini kaçırmadığı ve büyük bir hayranlık duyduğu sinema oyuncusu Muhterem Nur‘la evlendi.

İşte Müslüm Gürses’in babası Mehmet Akbaş’ın son röportajı

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X