Mustafa Gönden; Görevden kaçamazdım…

Bursaspor sevgisi nedeniyle sportif direktörlük görevini kabul ettiğini belirten Mustafa Gönden, “Görevde olduğum süre içinde Bursaspor’un haklarını sonuna kadar savunacağım. Altyapıda da köklü bir değişikliğe gidilmesi için uğraşacağım” ifadelerini kullandı.

Mustafa Gönden; Görevden kaçamazdım…
HABERİ PAYLAŞ

Bursaspor’da sportif direktör görevine getirilen Mustafa Gönden, birlik çağrısı yaparak, “Ateşten gömlek giydiğimin farkındayım. Kısa süreliğine bana sunulan görevi kabul etmek kolay değildi ama Bursaspor’un bir evladı olarak zor şartlar altında olmamıza rağmen görevi kabul ettim” dedi. Bursaspor’un hak etmediği kötü zamanlardan geçtiğini belirten Gönden, “Bunu sorgulamak çok önemli. Ancak, ondan çok daha önemli olan konu ise zararın neresinden dönersek, o kadar kardayız anlayışıdır. Dibe vurmak bize bir şey kazandırmaz, aksine bu maddi yükle birlikte dip yaparsak, bu bizden çok şey alabilir. Geçtiğimiz dönem herkes kadar başkanın ve yönetimin bir çok zorluk yaşadıklarını da az çok biliyorum. Kalbim her zaman bu armanın başarılı olmasından yana olduğu için şu an buradayım” ifadelerini kullandı.

7/24 BURSASPOR İÇİN ÇALIŞACAĞIM
Zorlu bir görevi kabul ettiğinin farkında olduğunu belirten Mustafa Gönden yazılı açıklamasında şu noktalara değindi: “Hangi şartta olursa olsun görevden kaçmamın ya da farklı beklentiler içinde olmamın bana yakışmayacağını düşündüğüm için gelen teklifi bu dönemde ve zor şartlar altında olmamıza rağmen kabul ettim. Görevde olduğum süre içinde Bursaspor’un haklarını sonuna kadar savunacak güce de sahibim. Ateşten gömlek giydiğimi biliyorum, ve kulübüm için gözümü kırpmadan bu gömleği şeref ve gururla giyiyorum. Belki görev sürem kongreye kadar olacak. Belki de çok uzun bir yolculuğa çıkacağız bunu şimdiden bilmek kolay değil ama önemli de değil. 20 gün bile görevde kalsam, bu 20 gün boyunca, kulüp yapımızı en doğru şekilde planlamak ve Bursaspor’un geleceğine bir tuğla koymak için 7/24 çalışacağımı herkes çok iyi bilsin.”

SİSTEM DEĞİŞMELİ
“Eğer ki daha da dibe vurup, onarılamaz durumlarla karşı karşıya kalmamak istiyorsak, bu kulübün herkesin pozitif desteğine son derece ihtiyacı var. Bu sebeple sevgili camiamızdan benim ve bizim yanımızda olmalarını talep ediyorum. Bir şeyleri değiştirip, başarılı olacaksak, herkesin desteğine sonsuz ihtiyacımız olacak. Bursaspor camiası kenetlendiğinde neler başarabildiğini zamanında tüm Türkiye’ye zaten kanıtladı. ‘İkinci şampiyonlar Vakıfköy’den çıkacak’ sözüne en çok inanmak isteyenlerden biriyim. Bursa’daki bütün amatör kulüplerimizi de yanımıza alarak futbol şehri Bursa söylemini hayata geçirmek istiyorum. Ancak bu yolun mevcut sistemle olamayacağını Bursa’da yüksek sesle dile getirenlerin belki de en başında geliyorum. Altyapımızda köklü bir anlayış ve sistem değişikliğine gidileceğini herkesin bilmesini istiyorum.”

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X