NATO’daki skandalı Ebru Binbaşı ortaya çıkardı

Norveç’teki NATO tatbikatında yaşanan skandalı, Binbaşı Ebru Nilhan Bozkurt’un ortaya çıkardığı ve komutanlarını uyardığı öğrenildi. Ebru Nilhan Bozkurt, FETÖ’nün kumpas mağduru olmuş, askeri casusluk suçlamasından beraat etmişti.

NATO’daki skandalı Ebru Binbaşı ortaya çıkardı
HABERİ PAYLAŞ

Norveç’teki NATO tatbikatındaki skandalı Binbaşı Ebru Nilhan Bozkurt’un dikkati ortaya çıkardı.

Habertürk gazetesinden Murat Bardakçı’nın haberine göre, Binbaşı Ebru Nilhan Bozkurt, tatbikat sırasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Edoğan adına sahte hesap açıldığını fark etti ve bu hesap üzerinden düşman kuvvetler arasında mesajlar atıldığını gördü.

O mesajlarda, Cumhurbaşkanı Erdoğan, düşmanla işbirliği içinde silah anlaşmaları yapan bir kişi olarak gösteriliyordu. Atatürk de düşman olarak hedefe konmuştu. Aynı tatbikatta Donald Trump adına da hesap açılmıştı ancak Trump dost kuvvetler arasında gösteriliyordu.

Binbaşı Ebru Nilhan Bozkurt, hemen komutanlarını arayıp bilgi verdi ve skandal ortaya çıktı. 

Donanmanın ilk kadın deniz hava taktik komutanı olan Binbaşı Bozkurt, FETÖ’nün kumpas ağında yargılanan yüzlerce subaydan biri. Yüzbaşıyken hakkında askeri casusluk soruşturması başlatılan Bozkurt, 5 yıl 10 ay hapis cezası almıştı. Yıllar süren yargılamanın ardından beraat eden Bozkurt, Türk Silahlı Kuvvetleri’ne döndü.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X