Ne söylediysek yaptık

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, OLAY TV’de Ahmet Emin Yılmaz’ın hazırlayıp sunduğu ‘Her Açıdan’ programında gündeme ilişkin önemli açıklamalar yaptı.

Ne söylediysek yaptık

SEYİT GÜNDOĞAN

AK Parti’deki 3 dönem kuralı nedeniyle yeniden aday olmayan Bakan Çelik, yeni döneme ilişkin herhangi bir görev beklentisi içinde olmadığını vurguladı. 

“Benim için dolu dolu bir siyaset dönemi oldu, Neler söylediysek yaptık. Ne vaat ettiysik yerine getirmenin mutluluğunu yaşayan siyasetçilerden biriyim” diyen Bakan Çelik, “Yaptıklarınız sizi tatmin ediyor ve vicdanen rahat kılıyorsa söyleyecek bir şey kalmıyor. Önümüzdeki dönemde ille de vitrinde olmak gerekmiyor. Partide yönetimde olmak ya da cumhurbaşkanlığı danışmanı olmak gibi bir beklentim yok. Biraz kendimizi dinlendirmemiz gerekiyor” diye konuştu.

7 Haziran sonrası genç ve dinamik jenerasyonun geldiğini belirten Çelik, “Tüm ayrıntılar dikkate alınarak listeler oluşturuldu. Dışarıdan kabine üyesi olacağı ihtimalini düşünmüyorum. Başbakan Davutoğlu, ‘Dışarıdan bakan olabilir’ dedi ama kendisinin şu kişiler dışarıdan bakan olacaktır kanaatinde olduğunu düşünmüyorum” dedi. 

Kendisini ‘çalışma delisi’ bir adam olarak niteleyen Çelik, “Bu yapımdan dolayı çok sıkıntılar yaşadım. Bunlar bir çok kişinin düzenini bozuyor. Risk almazsanız siyasette silinirsiniz. Benim için neler söylenmedi. Ne ithamlarla karşı karıya kaldık. 100 yıllık birikmiş sorunları siz de görmemiş olursunuz. Diğer döneme kalır gider ama biz Bursa’nın ve ülkenin sorunlarını dert edindik. Örneğin Bursa 3 yıl önce her taraftan ulaşılan bir Adliye Sarayı’na kavuşacaktı. 1,5 yıl uğraştık, teslim ettik. Ama ne oldu Bursa kaybetti. Herkesin siyaset etme tarzı farklı. Siyaseti icraata dönüştüreceksiniz. Ben siyaseti böyle algılıyorum. Risk alacaksınız ve çalışacaksınız. Başka türlü memleketin sorunlarını çözmek mümkün deği. Her zaman hesap verebilecek durumdayım” dedi. 

“LİSTELERE DAHLİM YOK”

Milletvekili aday listelerinin belirlenmesinde bir dahlinin olmadığını belirten Çelik, “Faruk Çelik beni listeden çıkarttı sözleri üst kurula hakarettir. Böyle bir müdahele kesinlikle söz konusu değil. Arkadaşlarımızın böyle bir ithama maruz kalması üzücü” dedi.

Listeye giren arkadaşları tebrik eden Çelik, “Mehmet Müezzinoğlu, sevdiğim, bildiğim, uzun yıllar siyasetin içinde olan biri. Bursa kimliğine uygun. Son derece isabetli bir isim. Başarılı olacağını inanıyorum” diye konuştu. 

HER BABAYİĞİDİN İŞİ DEĞİL

Son olarak çıkarılan İş Sağlığı ve Güvenliği Yasası’yla 16 saat içinde dev bir yasanın meclisten geçtiğini belirten Çelik, şöyle devam etti:

“AB standartmlarında bir yasa çıkadık. Bu yasayla iş sağlığı güvenliğie mevzatı tamamlanmıştır. Bir kaç yıl içerisimde sistemin tam tamına oturması gerekiyor. Bu yasayla iş kazasında hayat kayıpları her yıl düşecek. Bu mevzuatı çıkarmak her babayiğidin işi değil.  Soma ve Ermenek facialarından sonra iyi ki istifa etmemişiz. Bu mevzatı işçilerimiz için çıkardık. Bu yasayı çıkarmak için birikim gerekiyor. Gelecek dönemde iş kazaların daha az olduğu büyük vahşetlerin yaşanmayacağı Türkiye altyapısını hazırlıyoruz. Bu mevzuatı çıkarırsanız temize çıkarsınız.”

KILIÇDAROĞLU’NA TEPKİ

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun emekliye iki bayram birer maaş ikramiye vaadine de yanıt veren Çelik, “Nereden vereceksiniz bu parayı? toplamda 25-26 katrilyona yakın para vereceğim diyor. Bu işler hesap kitap işi. Yanlış hesap yaparsanız arabayı uçuruma sürüklersiniz” dedi.

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X