Nebil Özgentürk ve AKD Bursa Korosu’ndan anlatımlı Mahzuni Şerif konseri

2002 yılında aramızdan ayrılan, âşık geleneğinin en önemli temsilcileri arasında yer alan ve çağının Pir Sultan Abdal’ı olarak anılan büyük ozan Aşık Mahzuni Şerif’in eserleri, yepyeni bir yorumla sanatseverlerin karşına çıkmaya hazırlanıyor.

Nebil Özgentürk ve AKD Bursa Korosu’ndan anlatımlı Mahzuni Şerif konseri

13 Haziran Perşembe akşamı saat 20.00’de Bursa Büyükşehir Belediyesi Merinos Atatürk Kültür ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek olan programda eserler, Mahzuni Şerif’in yaşamından kesitler içeren anlatılar eşliğinde sunulacak.

Sanatseverler bu anlatıları, ülkemizin önde gelen belgeselcilerinden gazeteci, yazar ve yönetmen Nebil Özgentürk’ün kendi sesinden dinleme fırsatı yakalayacaklar.

Aranje, orkestrasyon ve metin yazımı besteci, şef ve yazar İsmail Hasan Can Coşkun tarafından yapılan projede eserler AKD Bursa Korosu ve Dünya Sanat Merkezi Oda Orkestrası tarafından seslendirilecek. Programda koro ve orkestra yönetimini de yine Coşkun üstlenecek.

PROGRAM NEBİL ÖZGENTÜRK’ÜN MAHZUNİ ŞERİF BELGESELİ VE SÖYLEŞİSİ İLE AÇILACAK

Nebil Özgentürk’ün Mahzuni Şerif Belgeseli’nden bir kesitle başlayacak olan program, Özgentürk ve Coşkun’un âşık geleneği ve Mahzuni Şerif’in bu gelenek içindeki yeri üzerine gerçekleştireceği kısa bir söyleşiyle devam edecek.

Seyirciler de söyleşiye sorularla katkı sunabilecek. Yanı sıra Özgentürk, konser öncesi sanatseverler için kitaplarını imzalayacak.

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X