Nefes kredisi Bursa iş dünyasına can suyu olacak

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Yönetim Kurulu Üyesi ve BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, ‘KOBİ’ler İçin Nefes Kredisi’nin Bursa iş dünyasına can suyu olacağını söyledi.

Nefes kredisi Bursa iş dünyasına can suyu olacak

Burkay, TOBB öncülüğünde Kredi Garanti Fonu, Denizbank ve Ziraat Bankası işbirliğinde KOBİ’lere mevduat karşılığı 5 milyar TL’ye kadar verilecek kredinin iş dünyasına büyük ivme ve moral kazandıracağını belirtti.

Riskin yüzde 85’lik kısmını Kredi Garanti Fonu’nun, yüzde 15’lik diliminin ise bankalar tarafından karşılanacağına işaret eden Burkay, “Nakit akışının çok önemli olduğu bir dönemdeyiz. Bu dönemde özellikle KOBİ niteliğindeki firmalarımızın can suyuna ihtiyacı var. KOBİ’lerimizin bu dönemde en önemli sorunu teminatlandırma. Kredi ihtiyacı olan küçük ve orta ölçekli birçok üyemiz, teminat sorunuyla karşı karşıya kalıyor. Bu anlamda çok önemli bir proje hayata geçti” dedi.

BTSO’nun ‘KOBİ’ler İçin Nefes Kredisi’ne en fazla katkı sağlayan odalardan biri olduğuna dikkat çeken Burkay, “Aylık 0,83’lük faiz oranıyla üyelerimizin kullanımına sunduğumuz kredinin KOBİ’lerimize ve Bursa iş dünyamıza hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.  

55 MİLYON TL KAYNAK KULLANDIRDIK

BTSO olarak her dönemde üyelerinin yanında olduklarını belirten İbrahim Burkay, üyelerine Halkbank ile işbirliği içerisinde sundukları düşük faizli krediler konusunda da bilgiler verdi. Kampanyanın başladığı haziran ayından bugüne üyelerine 55 milyon TL’lik kaynak kullandırdıklarını aktaran Burkay, 125 bin TL üst limitli krediden bugüne kadar yaklaşık 600 BTSO üyesinin faydalandığını açıkladı. Burkay, “Üyelerimizin yanında olmayı sürdüreceğiz” dedi.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X