‘Neticede bir katil, bir cani’

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Samsun’da Dr. Kamil Furtun’un görevi başında uğradığı silahlı saldırı neticesinde hayatını kaybetmesiyle ilgili olarak, “Arka planı var mı, yok mu? Biz Sağlık Bakanlığı olarak yakın takibini yapacağız” dedi.

‘Neticede bir katil, bir cani’

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Bursa Vanlılar Derneği’ni (BURVANDER) ziyaret etti. Samsun’daki cenazeye katılmak için Bursa programını hızlandıran Bakan Müzzinoğlu, Dernek Başkanı Prof. Dr. Fikri Pala tarafından ağırlandı. Başkan Pala, Bakan Müezzinoğlu’ndan Yenişehir Havaala’ndan Van’a da direk uçuş seferlerinin yapılması için destek istedi. Başkanın Van seferi talebinin değerlendirileceğini ifade eden Bakan Müezzinoğlu, Samsun’da vurularak hayatını kaybeden doktorun durumunu değerlendirdi. Müezzinoğlu, “Samsun’daki hadise ile ilgili söylenecek çok bir şey yok. Neticede bir katil, bir cani bir hekimi mesleğinin başında katlediyor. Güvenlik güçleri kendisini yakaladılar. Vatandaş diliyle psikopat dediğimiz bir şeyi var. Ben bu işten zevk alıyorum gibi bir cümle söylediği ifade ediliyor. Arka planı var mı, yok mu? Biz Sağlık Bakanlığı olarak yakın takibini yapacağız. Ben öncelikle eşine, ailesine sabırlar diliyorum. Milletimizin, sağlık camiamızın başı sağ olsun” dedi.

BAKAN MÜEZZİNOĞLU SAMSUN’DAKİ SALDIRIYI DEĞERLENDİRDİ

Bakan Müezzinoğlu, daha sonra İnşaat Mühendisleri Sanayici ve İşadamları Derneği (İMSİAD) tarafından düzenlenen kahvaltıya katıldı. Derneğe yine üye olan 41 kişiye plaketlerini veren Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, “İnşaat sektörü ve müteahhitlik bizim ülkemizde gerçekten önemli bir başarıya imza attı. Özellikle müteahhitlerimiz bugün dünyanın her tarafında Çin’den sonra dünyada ikinci durumda. Dünyanın her noktasında müteahhitlerimizin var. Türkiye 1999 depreminde 30 bin ile ifade edilen insanını kaybetti. Ekonomisinde ve ekonomik dinamiklerinde ağır bedeller ödedi. Daha çok değil Van depremini geçtiğimiz yıllarda yeni yaşadık. Dolayısıyla deprem riski olan bir ülkede inşaat kalitesi ve inşaatın güven vermesi tabiki insanımız, vatandaşımız için vazgeçilmez önemdedir. Bu anlamda gerek beton standardı, gereksi inşaatın fiziki dayanıklılık standardı bizim asla vazgeçemeyeceğimiz ve bunu da yarınlara, insanımıza bir güven olarak sunmamız gereken bir arz. Bugün bu salonda olan inşaat sektörünün çok değerli müteahhitlerinin Bursa’da yakaladığı bu vizyon yarınlara çok daha güçlü gidecektir” diye konuştu.

Bakan Müzzenoğlu, Samsun’daki cenaze törenine katılmak üzere Bursa’dan ayrıldı.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X