Nihat Hatipoğlu ile gönül sohbeti

Kültür sanat etkinlikleri ile önemli etkinliklere imza atan Yıldırım Belediyesi, yaklaşan Ramazan ayı öncesi ünlü ilahiyatçı Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu’nu Yıldırımlılarla buluşturdu.

Nihat Hatipoğlu ile gönül sohbeti
HABERİ PAYLAŞ

Yıldırım Belediyesi, kültür sanat aktiviteleri kapsamında ünlü ilahiyatçı Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu, 1989-1990 Dünya Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Birincisi Remzi Er ve mevlithan Mustafa Duman’ı konuk etti.

Yıldırım Belediyesi Cazibe Merkezi’nde binlerce ilçe sakininin ilgi gösterdiği program, Remzi Er’in Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Ünlü mevlithan Mustafa Duman’ın da okuduğu ilahilerle izleyenlere duygu dolu anlar yaşattığı programın son bölümünde ise Nihat Hatipoğlu yer aldı. Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammed (S.A.V)’in hayatından kesitler anlatarak programına başlayan Nihat Hatipoğlu, ‘Allah’ın yeryüzüne en büyük lütfu ne güneş, ne ay, ne de başka bir şeydir. En büyük lütuf Hz. Muhammed’dir. O’nu sevda üstü sevdayla sevmek gerekiyor’ dedi.

Ramazan ayı ve oruç hakkında da Yıldırımlıları bilgilendiren Hatipoğlu, vatandaşlara, büyükleri, yaşlıları, akrabayı, ziyaret etmelerini ve Ramazan’ın paylaşma ayı olduğunu belirterek, paylaşmanın mutluluğunu tatmaları gerektiğini söyledi. Hatipoğlu’nu dinleyen Yıldırımlılar, ünlü ilahiyatçının anlattıkları karşısında zaman zaman gözyaşlarını tutamadı. Programın sonunda manevi değerleri yüksek Yıldırımlılarla bir arada olmaktan dolayı duyduğu memnuniyetini dile getiren ünlü ilahiyatçı, etkinliğin gerçekleşmesinde katkısı olan Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali’ye teşekkür etti.

Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, ‘Yaklaşan Ramazan ayı öncesi ilçe sakinlerimizi Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu, 1989-1990 Dünya Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Birincisi Remzi Er ve mevlithan Mustafa Duman ile bir araya getirerek duygu dolu bir gece yaşattık’ dedi. 

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X