Niksar’ı Sel Vurdu

Tokat’ın Niksar ilçesinde yaklaşık 30 dakika süren sağanak yağış, yolları göle çevirdi, iş yerlerini su bastı, dereler taştı, asfalt söküldü, yollar k…

Niksar’ı Sel Vurdu

Tokat’ın Niksar ilçesinde yaklaşık 30 dakika süren sağanak yağış, yolları göle çevirdi, iş yerlerini su bastı, dereler taştı, asfalt söküldü, yollar kaya ve taş parçalarıyla doldu. Meteoroloji tarafından Karadeniz Bölgesi’nde etkisini göstereceği açıklanan gök gürültülü sağanak yağış, Tokat’ın Niksar ilçesinde etkili oldu. Kısa sürede yolları göle çeviren yağış nedeniyle rögarlar taştı, yollarda kaldırım boyu su birikintileri oluştu. Çok sayıda araçta, biriken sudan geçerken yolda kalma tehlikesi atlattı. İş yerleri sular altında kalan vatandaşlar ellerinde kürek ve paspaslarla iş yerlerinde biriken suları temizledi. Vatandaşlar, ilçenin alt yapısının çok kötü olduğunu, aşırı yağmurlarda hep aynı manzarayla karşılaştıklarını ve mağdur duruma düştüklerini belirttiler. 30 dakika süren yağışla birlikte derelerden ve dağlardan suyun getirdiği taş ve kaya parçaları caddeleri kaplarken, şiddetli yağmur caddelerdeki asfaltı da yerinden sökerek parçaladı. Niksar Belediyesi ekipleri ise, yağış nedeniyle yollarda biriken su ve taş parçalarını, iş makineleri vasıtasıyla temizlemeye çalıştı. DUVAR ÇÖKTÜ ELEKTRİK PANOSU YERİNDEN SÖKÜLDÜ Öte yandan şiddetli yağmur sularının aşındırması sonucu bir yolun duvarı çökerken, duvarın hemen bitişiğinde bulunan elektrik panosu da yerinden söküldü. Tehlike arz eden elektrik panosu, ÇEDAŞ ekipleri tarafından vinç yardımıyla kaldırıldı.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X