Nilüfer Belediyesi işsizin umudu oldu oldu 

Nilüfer Belediyesi işsizin umudu oldu Nilüfer Belediyesi, 2018 yılının ilk altı ayında 5 bin 200 kişiyi işe yönlendirirken, 680 kişinin işe yerleşmesine aracılık etti.

Nilüfer Belediyesi işsizin umudu oldu oldu 

2005 yılından bu yana iş arayan ile işveren arasında köprü olarak istihdama katkı koyan belediye, 2017 yılında yaklaşık 5 bin iş başvurusu aldı.

İnternet ve İş Ofisi aracılığıyla bizzat olmak üzere günde ortalama 35 iş başvurusu alan Nilüfer Belediyesi, geçen yıl 4 bin 677 kişiyi iş ilanlarına yönlendirdi.

İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü İş ve Meslek Edindirme Bürosu ayrıca, 2017 yılında 14 ayrı firma ile toplu görüşme gerçekleştirerek, 900 kişiyi işverenle bir araya getirdi. Garsonluk, uygulamalı girişimcilik, hasta ve yaşlı refakatçiliği, bebek ve çocuk bakıcılığı, kalıcı makyaj ile güzellik uygulamaları alanlarında meslek edindirme kursları da düzenleyen belediye, bu eğitimlere katılan toplam 180 kişiye sertifika vererek meslek sahibi olmalarını sağladı. 

“BU SORUNA DUYARSIZ KALAMAYIZ”

Nilüfer Belediyesi olarak, iş arayan ile işvereni buluşturduklarını belirten Başkan Mustafa Bozbey, “Belediyemize günde onlarca, yılda yaklaşık 6 bin iş başvuru alıyoruz. Kurum olarak bu soruna duyarsız kalmadık ve yıllardır elimizi taşın altına koyduk.  2005 yılından bu yana iş arayan ile işveren arasında köprü olmaya çalıştık. İşletmelerle sürekli iletişim halindeyiz. Firmalarla, iş arayanları bir araya getiriyoruz. Ayrıca düzenlediğimiz mesleki eğitimlerle başvuranlara sertifika vererek meslek sahibi yapıyoruz” dedi. 
 

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X