Nilüfer Belediyesi yeni hiizmet binasına taşınıyor

Nilüfer Belediyesi, İhsaniye Mahallesi’nde yapımı tamamlanan yeni hizmet binasına 2-3 Ekim tarihinde taşınarak, Kurban Bayramı’ndan sonra burada hizmet vermeye başlayacak.

Nilüfer Belediyesi yeni hiizmet binasına taşınıyor
Nilüfer Belediyesi, İhsaniye’de kent meydanı düzenlemesi ile bir bütün olarak tasarlanan ve tüm birimleri aynı çatı altında toplayarak, hizmet etkinliğini artıracak şekilde planlanan yeni binasına taşınıyor. Yeni hizmet binası, 2-3 Ekim perşembe ve cuma günü taşınma işlemlerinin ardından Kurban Bayramı’ndan sonra 8 Ekim’de Nilüferlilere hizmet vermeye başlayacak. Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada, “Yıllardır vatandaşlarımızla birlikte Nilüfer Belediyesi’ni öncü ve lider yapmak için çaba gösterdik. Sonuçta bu güne kadar hiçbir belediyenin ulaşamadığı başarılara ve ödüllere kavuştuk. Ancak bu durum bize daha da sorumluluk yükledi. Çünkü gelinen bu noktayı daha yukarı çıkarmak ve Nilüferlileri gülümsetmek ve gülümsetmeye devam ettirmek sorumluluğundayız. Şimdi yeni hedeflerimize yeni binamızda ulaşmaya çalışacağız” diye konuştu.
 
Bozbey, taşınma dolayısıyla iki gün süreyle hizmet veremeyeceklerini belirterek, “Bu konuda göstereceğiniz anlayış için şimdiden teşekkür ediyorum. 8 Ekim’den itibaren halkımızla İhsaniye Meydanı’nda inşa edilen “halkın evi” adını verdiğimiz yeni hizmet binasında bulaşacağız. İlk dönemde eksikler, sıkıntılar, aksaklıklar olacaktır. Bu sorunları Nilüferliler’in sabrı ve hoşgörüsüyle aşacağımıza yönelik inancım sonsuzdur. Nilüferliler’i ekim ayının ilk haftasından itibaren halkın evine, Nilüfer Belediyesi’nin yeni hizmet binasına bekliyoruz” dedi.
 
Nilüfer Belediyesi’nin yeni hizmet binası, 21 bin metrekare alan üzerinde meclis ve sergi salonları, basın merkezi, otopark ve modern nitelikli hizmet verecek. Bina, toplumun tüm kesimiyle demokratik bir buluşma ortamı sağlayarak yurttaşlara kaliteli hizmet sunacak. Binada idari birimlerin yanı sıra milletvekilleri, muhtarlar ve sivil toplum örgütlerinin de odaları bulunuyor. Binada TBMM’de grubu bulunan partilerin Bursa milletvekilleri de kendilerine ayrılan özel odalarda vatandaşlarla görüşme yapabilecek. Nilüfer Belediyesi’nin yeni hizmet binasının önünde 17 bin metrekarelik meydan adeta demokrasi alanı olacak. Dünyanın dört bir yanından ülkelerin bayraklarının yer alacağı alan, çeşitli dillerden “barış” ve “sevgi” yazılarıyla donatılacak.
 
Nilüfer Belediyesi’nin yeni adresi ise şu şekilde olacak:
 
“İhsaniye Mah. Nilüfer Cumhuriyet Meydanı No:2 A/ 2 B Blok Nilüfer – Bursa (Vergi Dairesi karşısı).”

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X