Nilüfer Belediyesi’nden Bosna Hersek’e yardım eli

‘Sel ile Giden Umutlar Bilgi ile Yeşerecek’ projesiyle daha önce Bosna Hersek’teki üç okula bilgisayar desteğinde bulunan Nilüfer Belediyesi, bu kez Zavidovici kentinde selde büyük zarar gören Kovaçi İlköğretim Okulu’nun spor salonunu yenileyecek.

Nilüfer Belediyesi’nden Bosna Hersek’e yardım eli
HABERİ PAYLAŞ

Bu kapsamda Nilüfer Belediyesi ile Zavidovici Belediyesi arasında işbirliği protokolü imzalandı. Nilüfer Belediyesi Halk Evi Başkanlık Makamı’nda gerçekleşen protokole Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey ile Zavidovici Belediyesi Başkan Yardımcısı Nermin Cahtarevic imza koydu. 

Törene, Nilüfer Belediyesi Meclis Üyeleri Fırat Emiroğlu ile Muhammet Aydın, Nilüfer Belediyesi Başkan Danışmanı Vedat Müftüoğlu, Zavidovici Belediyesi Başkan Yardımcısı Nermin Cahtarevic ile meclis üyesi Jasmin Cosic, Kovaçi Okul Müdürü Midat Mujanovic, Dünya Boşnaklar Kongresi Türkiye Koordinatörü Hamza Yavuz ile Dünya Boşnaklar Kongresi Bursa Koordinatörü ve Bursa Balkan Kadınlar Derneği Başkanı Hayriye Kosova da katıldı. 

Nilüfer Belediyesi Meclis üyeleri Fırat Emiroğlu ile Muhammet Aydın’ın daha önce Bosna Hersek’e giderek okullarda inceleme yaptıklarını belirten Başkan Mustafa Bozbey, “Şimdi sıra belirlenen okula destek vermeye geldi. Avrupa’nın göbeğinde yaşanan çirkin ve kirli savaş, özellikle Müslüman kesime çok büyük darbe vurmuştur. Avrupa, zaman zaman özgürlük ve bağımsızlık mücadelelerini desteklemesine rağmen, o dönemde maalesef oradaki Müslüman katliamına göz yumdu. Bu da bizler için kabul edilebilir bir şey değil. Bölgede hala savaşın izleri var. O acıları sizlerin unutmanız mümkün değil. Bizler de bölgeye yapacağımız destekle, gelecek nesillerin bu acıyı daha az hissetmesini sağlamak istiyoruz” dedi.

Zavidovici Belediyesi Başkan Yardımcısı Nermin Cahtarevic de, destekten dolayı büyük mutluluk ve heyecan duyduklarını belirtti. 

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X