Nilüfer Belediyesinden Bursaspor’a loca desteği

Nilüfer Belediyesi, Bursaspor’un yeni stadyumu Timsah Arena’dan 1 adet loca satın aldı.

Nilüfer Belediyesinden Bursaspor’a loca desteği

Locanın satış protokolü bugün Nilüfer Belediyesi’nde basın tanıtımıyla gerçekleştirildi.

 

Törene Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, Başkan Yardımcısı Ahmet Çakıcı, Bursaspor Başkanı Recep Bölükbaşı, Genel Sekreter Prof. Dr. Nihat Sapan, Başkan Danışmanı Mesut Mestan, Genel Müdür İsmail Özdemir katıldı.

 

Törende konuşan Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, “Geride bıraktığımız 17 yılda deneyimlerimize dayanarak söylemek istediğim çok şey var. Ama en önemlisi Bursaspor’un başarısının kesinlikle Bursa’nın marka değerini arttıracağına inanıyorum. Bursaspor’un başarısı kesinlikle kentin adını öne çıkarmaktadır ve çıkarmaya da devam edecektir. Tabi ki bu durumun gerçekleşmesi de sürekli başarıya ve her kesimin sahip çıkmasına bağlıdır. Kentte yaşayan herkesin, iş dünyasının, çalışanların, resmi kurumların, esnafımızın yani Bursa’da nefes alan herkesin sporcularımıza teknik heyetimize ve yönetimimize sahip çıkması gerekiyor. İşte o zaman sürekli başarıyı yakalayabiliriz. İşte o zaman Bursaspor’un sürekli başarısı ve şampiyonluğu Bursa’nın Avrupa’da dünyada tanınmasını sağlayacaktır. Bunun dünyada örnekleri çok. Örneğin Barcelona denilince ilk akla spor kulübü geliyor. Bursaspor hepimizin ve herkesin sahip çıkma zorunluluğunda olması gereken değerdir. Bizler görevlerimizde gelip geçiciyiz. Sonsuza kadar da bunu böyle görerek destek olmalıyız. Nilüfer Belediyesi olarak bu anlayış çerçevesinde Bursaspor’u destekledik ve desteklemeye devam edeceğiz. Örneğin 2010 yılında Şampiyonluk Anı Duvarı’nı yaptırdık. 2012 yılında Bursaspor’un Dijital Platformunu hazırlayan yine biz olduk. Bursaspor’un Özlüce Tesisleri’ne katkı vermeye çalışıyoruz. Şimdi yine bir antrenman sahasını yapmaya devam ediyoruz. Bursaspor’un amatör şubeleriyle ilgili katkı vermeye devam edeceğiz. Nilüfer Belediyesi olarak dün Bursaspor’un yanındaydık, bugün Bursaspor’un yanında, yarında yanında olmaya devam edeceğiz. Nilüfer’in yaşam boyu spor kültürü kapsamında loca kiralamasını protokolünün imzasını atacağız. KL 4001 numaralı kurumsal locasını 3 yıllığına Nilüfer Belediyesi’ne tahsis edilecek. Bu locada kadınlarımız, çocuklarımız, engelli vatandaşlarımız, ziyaretçilerimiz olduğu zaman yabancı ve yerli konuklarımız yararlanacaklar. Bursaspor ve spor kültürünün aşılanmasına çok önem veriyoruz. Bu son protokolle birlikte spor bilincinin yaygınlaşmasını diliyorum” dedi.

Bölükbaşı ise, Nilüfer Belediyesi ve Başkan Mustafa Bozbey’in her zaman Bursaspor’un yanında olduğunu dile getirerek, “İki marka Bursaspor ve Nilüfer Belediyesi daha önceden de bu tür protokoller ile bir araya gelmişti. Biz ne zaman bir destek talep ettiğimizde Nilüfer Belediyesi ve Mustafa Başkan bizi hiç geri çevirmedi. Hep yanımızda oldu. Destekçimiz oldu. Kendisine ve ekibine çok teşekkür ediyorum. Timsah Arena stadyumunda localar ile ilgili protokol imzalayacağız. Diğer belediyeler ile ilgili de loca satışlarımız var. Ama burada engelli vatandaşlarımızın, kadınlarımızın ve yurt dışından gelecek olan misafirlerin Bursaspor’a izlettirilmesi gibi sosyal sorumluluk düşüncesi var. Bu çok güzel bir düşünce. Localarımız hala bekliyor. Bazı loca fiyatlarında tekrar değerlendirmeler yaptık. Bekliyoruz. Birkaç hafta sonra maçlarımızı oynayacağız. Loca ve kombine alımlarını bekliyoruz. Bursaspor’a sahip çıkılacaktır diye düşünüyorum” diye konuştu.

Bozbey’in kendilerini hiç bir zaman yalnız bırakmadığına dikkat çeken Bölükbaşı, “Mustafa Bozbey bizi hiç yalnız bırakmadı. Özlüce Tesislerimizde ne olması gerekiyorsa hepsine koştu. Şuanda antrenman sahasının yapımını üstlendiler. Altyapıda da bize hizmetler sundular. Amatör branşlar ile ilgili basketbol ve voleybol da hedeflerimiz çok yüksek. Antrenmanlarımızın ve spor okullarımızın yapılması için Barış Spor Salonu’nu bize tahsis ettiler. Onunla ilgili de inşallah önümüzdeki günlerde protokol imzalayacağız. İki markanın birbirleriyle iş birliği yapması gururla bahsedilecek bir olaydır. Ben bu anlaşmanın Hayırlara vesile olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X