Nilüfer Belediyesi’nden üreticiye meyve fidanı

Kırsal mahallelerde üretici ve üretimi desteklemek amacıyla başlatılan meyve fidanı dağıtımı bu yıl da artan ilgiyle devam etti.

Nilüfer Belediyesi’nden üreticiye meyve fidanı

Nilüfer Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü Kırsal Alan Bürosu’nun çalışmalarıyla bu yıl üreticiye, ceviz, kestane, şeftali, incir, armut, erik ve hünnap fidanları ücretsiz olarak verildi. Ekiplerin mahallelere götürerek üreticiye teslim ettikleri fidanların toprakla buluşmasıyla  ürün çeşitliliği de kırsal mahallelerde artacak. 

Nilüfer Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü Kırsal Alan Bürosu ekipleri, mahalle muhtarlarının da destekleriyle çiftçilerden gelen talepleri değerlendirdi. Talepler doğrultusunda bu yıl Atlas, Akçalar, Ayvaköy, Badırga, Başköy, Büyükbalıklı, Çatalağıl, Çaylı, Dağyenice, Fadıllı, Gölyazı, Gümüştepe, Güngören, Hasanağa, İnegazi, İrfaniye, Karacaoba, Konaklı, Kadriye, Korubaşı, Kuruçeşme, Maksempınarı, Tahtalı, Unçukuru, Üçpınar, Ürünlü ve Yaylacık Mahalleleri’ndeki çiftçilere toplam bin 187 meyve fidanı verildi. 

Üreticileri, fidan yetiştirme konusunda da bilgilendiren Nilüfer Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri, ayrıca önceki yıllarda verilen fidanların da kontrolünü yapıyor. 

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X