Nilüfer ile Bansko dostluğu pekişiyor

Bulgaristan’ın kayak merkezleriyle ünlü Bansko kentinin Belediye Başkan Yardımcısı Malin Bistrin, Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey’i ziyaret ederek kardeş kent olma taleplerini iletti.

Nilüfer ile Bansko dostluğu pekişiyor

Nilüfer ile Bansko arasında dostluğun pekiştirilmesi, kültürel, sosyal ve turizm alanında ilişkilerin geliştirilmesini istediklerini belirten Bistrin, kardeş kent olmak istediklerini söyledi. Bistrin “Nilüfer Belediyesi’nin çalışmalarını takip ediyorum. Nilüfer, her yönüyle zengin ve örnek bir kent. Kültürel, sosyal, turizm alanlarında ilişkilerin geliştirilmesini istiyoruz. Bu anlamda her zaman işbirliğine hazırız. Yakın zaman içinde kardeş kent olma adına ilk adımların atılmasını istiyoruz” dedi.

Bansko’nun, Doğu Avrupa kayak merkezlerinin başkenti olduğunu belirten Bistrin, “Doğu Avrupa’nın 1., Avrupa’nın 4. modern kayak merkezine sahibiz. 11-14 Aralık tarihleri arasında gerçekleşecek olan, olimpiyat ve dünya kayak şampiyonlarının da açılışına katılacağı, Bansko Kayak Merkezi yeni sezon açılışında sizleri de aramızda görmek istiyoruz” ifadelerini kullandı. 

Bulgaristan’da yapılan son yerel seçimlerde Bansko Belediye Başkan Yardımcısı görevini üstlenen Malin Bistrin’i kutlayan Başkan Bozbey de, kardeş kent olma yolunda ilk adımların atılacağını belirtti. Bozbey, ziyaretinden dolayı Bistrin’e teşekkür ederek çeşitli hediyeler verdi.

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X