Nilüfer Kadın Korosu’ndan anlamlı konser

Nilüfer Belediyesi Kadın Korosu, Kütahya Kültür ve Sanat Derneği (KÜSAD) organizasyonuyla Kansere Gülümse Derneği Kütahya İl Temsilciliği yararına konser verdi.

Nilüfer Kadın Korosu’ndan anlamlı konser

Kütahya Belediyesi Kültür Merkezi’nde, Gülümser Hatun Termal Tesisleri sponsorluğunda gerçekleşen konserin ilk bölümünde Türk Sanat Müziği, ikinci bölümünde ise Türk Halk Müziği eserlerini seslendiren Aynur Öztan ve Gülay Sürücü solist olarak görev yaptı. Şef Dr. Aysel Gürel sevilen türkü “Kütahya’nın Pınarları”nı solo olarak seslendirirken alkış yağmuruna tutuldu. Konserin ikinci bölümündeki türkülere koro üyelerinden oluşan halk oyunları grupları da eşlik etti.

KÜSAD Başkanı Bayram Yıldız, Kansere Gülümse Derneği Başkanı Selahattin Kaplan ve İl Temsilcisi Sevil Sülün konser sonunda Şef Dr. Aysel Gürel’e çiçek verdi. Bu arada organizasyonun sponsoru olan Gülümser Hatun Termal Tesisleri Yönetim Kurulu Üyesi Bursalı işadamı İsmail Yavaş’a da katkılarından dolayı plaket takdim edildi.

Koro Şefi Dr. Aysel Gürel, koronun tüm konserlerini sosyal projeler yararına verdiğini hatırlatarak, “İster Bursa’da, isterse başka kentlerde olsun, sosyal projeler söz konusu olduğunda, konserlerimiz yoluyla çorbada tuzumuz bulunmasından gurur duyuyoruz. Kütahya’da gördüğümüz ilgi bizi çok onurlandırdı” dedi.

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X