Nilüfer personeline iş güvenliği eğitimi

Nilüfer Belediyesi personeline her yıl olduğu gibi bu yıl da iş sağlığı ve güvenliği eğitimleri verilmeye başlandı.

Nilüfer personeline iş güvenliği eğitimi

Eğitimlerde, tüm çalışanlar iş güvenliğinde üzerlerine düşen görevler hakkında bilgilendiriliyor. 

İş sağlığı ve güvenliği konusunda her zaman üst düzey önlemler alan Nilüfer Belediyesi, personele yönelik eğitimleri de her yıl veriyor. Bu yıl da A Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı Leyla Taşfiliz, Halk Evi’nde işçi, memur, sözleşmeli personel ve taşeron çalışanlara yönelik eğitimlere başladı. 

Eğitimlere tüm personel katılıyor. Kazaları asgariye indirip daha güvenli bir çalışma ortamı sağlanması amacıyla düzenlenen eğitimlerde herkes iş sağlığı ve iş güvenliği konusunda üzerlerine düşen sorumluluk hakkında bilgilendiriliyor.

Toplantıda belediye personeline, yasal hak ve sorumlulukları, iş kazası ve meslek hastalığından doğan hukuki sonuçlar, çalışma mevzuatı ile ilgili bilgiler, işyeri temizliği ve düzeni, kimyasal, fiziksel ve ergonomik risk etmenleri, elle kaldırma ve taşıma, iş ekipmanlarının güvenli kullanımı, güvenlik ve sağlık işaretleri, işyerindeki tehlikeler, iş güvenliği konusu ile ilgili örnekler veriliyor. 

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X