Nilüfer yükseliyor

Nilüfer Belediyesi, İnsani Gelişme Vakfı’nın 150 ilçede düzenlediği “İnsani Gelişme Endeksi” araştırmasında “Çok Yüksek İnsani Gelişme” sıralamasında 6’ıncı sırada, “Yönetişim Endeksi” sıralamasında da 3’üncü sırada çıktı.

Nilüfer yükseliyor
HABERİ PAYLAŞ

Türkiye’deki 30 büyükşehir il sınırı içinde yer alan en yüksek nüfusa sahip 150 ilçede “İnsani Gelişme Endeksi” araştırması yapan İnsani Gelişme Vakfı (İNGEV), bu araştırmada sonucuna göre dereceye giren belediyelere törenle plaket verdi.

“İnsani Gelişme Endeksi” araştırmasında, tüm çalışmalarını “Önce insan” ilkesiyle yapan Nilüfer Belediyesi 150 ilçe belediyesi arasında 6’ıncı sırada yer aldı.

İstanbul’da gerçekleştirilen plaket törenine, Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, Nilüfer Belediyesi Başkan Yardımcısı Yalçın Işıkyıldız ve Nilüfer Belediyesi Meclis Üyesi Fırat Emiroğlu ile birlikte katıldı.

Yönetişim, sosyal kapsama, ekonomik durum, eğitim, sağlık, sosyal yaşam, çevre ve ulaşım kategorileri altında toplam 50 başlıkta gerçekleştirilen araştırma sonucunda dereceye giren belediyelere, İNGEV Başkanı Vural Çakır tarafından plaket verildi.

NİLÜFER BELEDİYESİ YEŞİL BÖLGE’DE

İstatistiki verilerin yanı sıra belediyelerin faaliyet raporları, kurumsal internet siteleri, sosyal ağ paylaşımları ve gizli müşteri yöntemi ile elde edilen veriler sonunda Nilüfer Belediyesi, “Çok Yüksek İnsani Gelişme” anlamına gelen “Yeşil Bölge”de yer aldı.

Yeşil Bölge’de yer alan 18 ilçe belediyesi arasında 6’ıncı sırada bulunan Nilüfer Belediyesi, belediye bilgi paylaşımı ve saydamlık, belediyeye erişim, sosyal medya kullanımı ve seçimlere katılım oranı kategorilerinde yapılan araştırmaya göre “Yönetişim Endeksi”nde de 3. sırada yer aldı.

İNGEV Başkanı Vural Çakır, Nilüfer Belediyesi’ne değer görülen “Çok Yüksek İnsani Gelişme” plaketini Başkan Mustafa Bozbey’e verdi.

Başkan Mustafa Bozbey, yaptıkları insan öncelikli çalışmalar sayesinde Nilüfer’in, yaşanabilir kentler arasında 6’ıncı sırada yer aldığını kaydetti. Bozbey, “Belediyelerin yapmış olduğu hizmetler, kentin geldiği nokta, yürütülen insani değerler, insan öncelikli yürütülen projelerin getirmiş olduğu sonuçları da değerlendirerek, böyle bir araştırma sonucu elde edildi. Nilüfer Belediyesi, 6’ıncı sırada yer alması, insanların mutlu ve huzurlu bir kentte yaşadıklarının  ifadesi. Nilüfer’e ve Bursa’ya hayırlı olsun” dedi.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X