Nilüfer’de El İzi Kadın Emeği Derneği kuruldu

Nilüfer Kent Konseyi Kadın Meclisi El-İzi Gönüllü Sanat Atölyesi’nden yeni bir kadın derneği doğdu. Kadın Meclisi Üyeleri, eğitmenler ve kursiyerlerden oluşan El İzi Kadın Emeği Derneği, düzenlenen tanışma çayı ile kadınlarla bir araya geldi.

Nilüfer’de El İzi Kadın Emeği Derneği kuruldu

Kadınca Lokal’de düzenlenen buluşmaya Nilüfer Kent Konseyi Başkanı Fehmi Enginalp ve Nilüfer Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Nebahat Ulugül de katıldı.

Nilüfer Kent Konseyi Kadın Meclisi üyelerinin öncülüğünde kurulan dernek, kadın emeğini çoğaltmayı, üretmeyi ve istihdam sağlamayı amaçlıyor. Kadın Meclisi Üyeleri, El İzi Gönüllü Sanat Atölyesi kursiyerleri ve eğitmenlerin katılımıyla kurulan derneğin başkanlık görevine Meral Köse getirildi. 

Kadınları böyle bir oluşum gerçekleştirdikleri için kutlayan Nilüfer Kent Konseyi Başkanı Fehmi Enginalp, kadınların her alanda öncü olduğunu belirtti. Enginalp “ Nilüfer Kent Konseyi Kadın Meclisi’nin kurduğu  El-İzi Gönüllü Sanat Atölyesi kadın istihdamına yönelik çalışmalarının meyvelerini vermeye başladı. Nilüfer Kent Konseyi’nin her zaman kadınların yanında olacak” dedi. 

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X