Nilüfer’de vekillere makam odası

Nilüfer Belediyesi, yeni hizmet binasında, Meclis’te grubu bulunan AK Parti, CHP ve MHP Bursa milletvekillerine özel makam odası ve sekretarya tahsis edecek. Vatandaşla milletvekillerini buluşturmak istediklerini belirten Başkan Mustafa Bozbey, yıl sonund

Nilüfer’de vekillere makam odası
HABERİ PAYLAŞ

Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, belediye hizmet binasının aynı zamanda demokrasi binası olduğunu belirterek, “Bu binayı planlarken halkın binası dedik. Bu binanın ismini koyarken sosyal medyadan halk ile paylaştık. Bunun üzerine halk evi olarak da kullanılmasına karar verdik” dedi.

HALKLA BULUŞACAKLAR

Nilüfer Belediyesi Halk Evi’nde parlamentoda grubu bulunan milletvekillerine ait odalar yaptıklarını ifade eden Bozbey, “Yılbaşından sonra hizmete başlayacağız. Bursa’da 3 partinin milletvekili var. Adalet ve Kalkınma Partisi, Cumhuriyet Halk Partisi ve Milliyetçi Hareket Partisi. Bu partilerin milletvekillerine birer oda yaptık. Sekretaryası Nilüfer Belediyesi tarafından yürütülecek. Vatandaş halkın evinde halkın seçtikleriyle bir araya gelecek. Vatandaş milletvekilleriyle görüşmek istediğini Nilüfer Belediyesi’nin sekretaryasına iletecek. Sekretarya, vatandaş hangi milletvekiliyle görüşülmek istiyorsa, o vekili arayarak vatandaşın görüşme talebini iletecek. Randevuya cevap verip vermeyeceği, ya da ne görüşüleceği onlar tarafından bilgilendirildikten sonra, sekretarya vatandaşa geri bildirim yapacak. Böyle bir sistem kuruyoruz” diye konuştu.

KARNELERİNİ PAYLAŞACAĞIZ

Her yıl sonu bütün milletvekillerinin karnelerini vatandaş ile paylaşacaklarını vurgulayan Bozbey, “Yani şu milletvekilimize şu kadar talep geldi, şu milletvekillerimiz randevu verdi, vermedi, görüştü, görüşmedi ya da randevu verdiği halde gelmedi gibi bir rapor oluşturacağız. Milletvekillerimizden halk günü yapmak isteyen varsa halk günü yapmalarını sağlayacağız. Çünkü burası halkın evi. Biz Nilüfer ya da Bursa halkının parti binasında milletvekiliyle görüşmesini değil, halkın evinde görüşmesini arzu ediyoruz. Son derece ilgi çekti. Bu projeyi yılbaşı itibariyle uygulamaya koyuyoruz. Aralık ayının 20’sinden sonra milletvekillerine, siyasi parti genel merkezlerine ve il başkanlıklarına uygulama ile ilgili bilgi gidecek” dedi.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X