Nilüferköy’e Kur’an Kursu

Osmangazi Belediyesi’nin destekleriyle yaptırılacak olan Nilüferköy Mahallesi Kız-Erkek Kur’an Kursu’nun temelleri, Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar’ın da katıldığı törenle atıldı.

Nilüferköy’e Kur’an Kursu

Osmangazi Belediyesi tarafından Nilüferköy Mahallesi’nde 150 öğrenci kapasiteli Kur’an Kursu’nun temeli düzenlenen törenle atıldı. Osmangazi Kaymakamı Enver Ünlü, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Abdülkadir Karlık, AK Parti Osmangazi İlçe Başkanı Ali Yılmaz, müftülük yetkilileri ve vatandaşların katıldığı temel atma töreninde konuşan Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, “2014 yılı seçimleri ile birlikte bizlerin bir mahallesi olan Nilüferköy’e, geçtiğimiz dönemde çok önemli yatırımlarımız oldu. Yapmış olduğumuz cami ve çevre düzenleme çalışmaları, parklar, çocuk oyun alanları ve imar yollarının yenilenip asfaltlanması ile Nilüferköy, çok güzel bir görünüme kavuştu. Bu gelişimini bundan sonra da sürdürecektir” dedi.  

Temeli atılan Kur’an Kursu’nun, sadece Nilüferköy değil, bölgede yaşayan vatandaşların faydalanacağı, Kur’an öğrenip dini eğitim alacakları çok önemli bir merkez olacağını söyleyen Başkan Dündar, “Bu çalışmanın en güzel yanlarından biri de, işin devlet-vatandaş işbirliğinde gerçekleştiriliyor olması. Hayırsever bir vatandaşımızın yerini bağışlamasıyla yapımına başlanan Kur’an Kursu, biz ve diğer hayırsever vatandaşlarımızın katkısıyla kısa sürede tamamlanacak. Geleceğimizin teminatı gençlerimizin, Kur’an ahlakı ile yetişmesine katkı sağlayacak bu hizmetin yapımına katkısı olan herkese teşekkür ediyorum” dedi. 

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X