NSU davasının gizli mahkeme kayıtları sokakta bulundu

‘Nasyonal Sosyalist Yeraltı’ davasına bakan Münih Mahkemesi Başkanı Hakim Manfred Götzl, davayla ilgili gizli dökümanların olduğu bir CD’nin Köln’de bir vatandaş tarafından yaya kaldırımı üzerinde bulunduğunu açıkladı.

NSU davasının gizli mahkeme kayıtları sokakta bulundu

İki buçuk senedir Münih Mahkemesi’nde devam eden NSU davasının bugünkü duruşmasında ilginç bir detay açığa çıktı. NSU davasına bakan Hakim Manfred Götzl, avukatlara yönelerek davayla ilgili gizli belgelerin Köln sokaklarında bulunduğunu açıkladı.

“Hangi avukatın eline döküman CD’si geçmedi?” diye avukatlara soran Hakim Götzl cevap alamayınca, davayla ilgili gizli belgelerin bulunduğu bir CD’nin Köln’de sokak ortasında bulunduğunu ve bir vatandaş tarafından kayıp eşya bürosuna teslim edildiğini açıkladı.

Döküman CD’sinde dava duruşması esnasında şahit ve sanıkların ifadeleri ile dosyaya yeni eklenen belgeler ekleniyor ve ilgililere veriliyor.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X