Nusaybin’de asker şaştı kaldı! Toprak altından çıktı!

Nusaybin’de toprak altına saklanmış ABD askeri üniforması bulundu.

Nusaybin’de asker şaştı kaldı! Toprak altından çıktı!

Nusaybin’de operasyon sonrasında yapılan arama çalışmalarında toprak altına saklanmış silahlar ve tıbbi malzemeler bulundu. Toprağın altınan ayrıca ABD üniformalarının çıkması ise askerleri de şaşırttı.

Mardin’in Nusaybin ilçesinde terör örgütüne yönelik operasyonda yapılan aramalarda toprak altına saklanmış silah ve tıbbi malzemenin yanı sıra ABD askeri üniforması bulundu. Teröristlerce ilçedeki camilere büyük zarar verildiği belirlendi.

Güvenlik kaynaklarından alınan bilgiye göre, Nusaybin ilçesinde bölücü terör örgütüne yönelik operasyonlara devam ediliyor. 

Güvenlik güçlerinin 26-27 Nisan’da binalarda yaptıkları aramalarda teröristlere ait el yapımı patlayıcı düzenekleri ele geçirilerek imha edildi. Teröristlerin vatandaşlara ait evlere zarar verdikleri, duvarlardan geçitler yaparak tüneller açtıkları belirlendi. 

Nusaybin merkezinde yaşayan vatandaşların ibadet ettikleri camilerde de büyük hasar olduğu, teröristlerce camilerin kolonlarının kırıldığı, duvarlarının yıkıldığı tespit edildi. 

Arama tarama faaliyetleri sırasında toprak altına saklanmış silahlara ve tıbbi malzemelere rastlanırken, ayrıca bir ABD askeri üniforması bulundu. 

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X