O kardeşler için müjdeli haber

Dün Ağrı Doğubeyazıt’ta bir yangın haberi geldi. Geleri Ailesi’nin toprak damlı evi yanmıştı. Yangın anında DHA Muhabiri’nin çektiği fotoğraflar ise yürek dağladı.

O kardeşler için müjdeli haber
HABERİ PAYLAŞ

Fotoğrafta, 10 yaşındaki Yusuf, kardeşi Muhammet’in gözlerini kapatıyordu; yanan evlerini görmesin diye. 

Doğubeyazıt Belediyesi bu sabah bir kampanya başlattı; aile için bir hesap numarası oluşturuldu. Doğubeyazıt Belediyesi Eş Başkanı Av. M. Rohat Özbay, hürriyet.com.tr’ye yaptığı açıklamada, aileye destek için Türkiye genelinde ciddi bir ilginin olduğunu söyledi.

Özbay, 3 göz odadan oluşan toprak damlı evin kullanılamaz hale geldiğini ifade etti. Baba Remezen Geleri’nin, kışın, iş buldukça kalorifer kazanların yaktığını söyledi. Ailenin, dün akşam Ramazan Geleri’nin avlusundaki boş bir yere yerleştirildiğini ifade eden Özbay, gelecek yardımlarla birlikte hızla yeni bir ev inşa edilebileceğini söyledi.

EVLERİ YANAN ÇOCUKLARIN GÖZYAŞLARI ‘ELBİRLİĞİ İLE YENİ BİR EV YAPARIZ’

Ağrı Belediyesi’nin de yardım için destek sözü verdiğini ifade eden Özbay, “Belediye olarak biz de elimizden geleni yapacağız. Evini temelini, havaların düzelmesi ile birlikte atarız. Çok sayıda kişide aradı; herkes birşeyler yapmak istiyor. Açılan hesap numarasından birikecek para durumuna göre ailenin eksiklikleri de giderilir” dedi.

 

Bu arada, konu ile ilgili dün ve bu sabah iki kez aradığımız Ağrı Valiliği’nden ise bir dönüş yapılmadı.

Doğubeyazıt Kaymakamlığı’nın da bilgisi ile aile için açılan hesap numarası şöyle:

IBAN: TR480001 0003 5164 3034 6050 01 Ziraat Bankası –Doğu Beyazıt Şubesi

 

Hesap Sahibi: Remezan Geleri: GSM: 0545 394 16 20

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X