O müdürün memuriyeti bitti

OHAL kapsamında sabah saatlerinde iki Kanun Hükmünde Kararname yayınlandı. “FETÖ” ile bağlantılı olduğu tespit edilen 2692 kişinin memuriyeti sona erdi. Memuriyetine son verilenler arasında darbe gerçekleşseydi Bursa İl Emniyet Müdürü olarak atanacağı idd

O müdürün memuriyeti bitti

Hakan GÖNÜL / OLAY

15 Temmuz gecesi Fetullahçı Terör Örgütü, Paralel Devlet Yapılanması’nın (FETÖ/PDY) kanlı darbe girişiminin ardından Bursa’da Jandarma Alay Komutanı Yurdakul Akkuş ve beraberinde 13 rütbeli asker gözaltına alınmıştı. Polisin yaptığı operasyonlarda eski Ağrı İl Emniyet Müdürü Bayram Çoşkun’da gözaltına alınmış, çıkartıldığı mahkemece tutuklanmıştı. 

Bayram Çoşkun ihraç edildi

Bu sabah yayınlanan OHAL kapsamında iki yeni Kanun Hükmünde Kararname’de ile Bayram Çoşkun, Emniyet Genel Müdürlüğü kadrosunda da  ihraç edildi. 

Darbe girişimi başarılı olsaydı Bursa İl Emniyet Müdürü olacaktı

FETÖ/PDY’nin darbe girişiminin başarılı olması halinde Çoşkun’un Bursa İl Emniyet Müdürü olacağı iddia edilmişti.

Aynı kararname kapsamında Bursa’da geçmişte görev yapan polis müdürleri Halil İbrahim Doğan, Mustafa Kıhtır, Ali Asker, Arif Bozdemir, Veysel Akkoca, Sıddık Ekici, Ümit Erdoğan’da ihraç edildi.

Bursa kadrosundan ise Sıddık Ekici, Ferruh Dede, İsmail Çiftçi, Mehmet Şentürk, Mustafa Şentürk, Ömer Faruk Boran, Yılmaz Aysan, Nezahat Ercan, İsmail Dinç, Muhammedülemin Kara, Kadriye Kaçar, isimli polis müdürleri ihraç edildi.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X