O terörist Mısırlı çıktı

Kilis Valisi Süleyman Tapsız, Astsubay Mehmet Yalçın Nane’yi şehit eden IŞİD militanının Mısır uyruklu olduğunu açıkladı.

O terörist Mısırlı çıktı

Vali Tapsız, Suriye sınırındaki gelişmelerle ilgili bilgi verirken Kilis’te son 2 yılda IŞİD’e katılmaya giden veya dönen 30 farklı ülkeden 300’ün üzerinde kişinin yakalanarak sınır dışı edildiğini belirtti. Sınır hattında en üst düzeyde güvenlik önlemi alındığı ifade eden Vali Süleyman Tapsız, geçen perşembe günü Elbeyli İlçesi yakınlarındaki Suriye sınırında bulunan Dağ Hudut Karakolu’nda görev yapan Astsubay Mehmet Yalçın Nane’yi şehit eden IŞİD militanının Mısır uyruklu olduğunu da açıkladı. Vali Tapsız, şunları söyledi:

“Sınırda tedbirler en üst düzeyde alınmış durumda. Fiziki önlemler, tedbirler olarak alındı. Ama ayrıca araç, gereç ve personel yönünden de burada had safhada tedbirler alınmış durumda. Bu bölgede özellikle maksatlı haberler yapılıyordu ama bunların gerçeği yansıtmadığını sizler de gördünüz. Yani sınırımızda tedbirler en üst seviyede. Bakın burada sadece son 2 yılda DAEŞ’a katılmak üzere Suriye tarafına giden veya oradan gelmeye çalışan 30 farklı ülkeden 300’ün üzerinde kişi yakalanarak sınır dışı edilmiştir, ülkelerine gönderilmiştir. Bu da bizim ne kadar ciddi tedbir aldığımızı gösteriyor. Askerlerimiz, Türk Silahlı Kuvvetleri 24 saat görevinin başında ve kahraman şekilde görevlerini en iyi şekilde yerine getiriyor. Onunla ilgili ben sadece Mısırlı olduğunu söyleyebilirim. Yani uyruğu Mısır.”

 

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X