Obama konuklarını ‘kahkahaya boğdu’

ABD Başkanı Barack Obama, Beyaz Saray Muhabirleri onuruna verilen geleneksel davete başkan olarak son kez ev sahipliği yaptı.

Obama konuklarını ‘kahkahaya boğdu’

Davete, her yıl olduğu gibi bu yıl da Obama’nın esprileri damga vurdu. Amerikan başkanın esprilerinin odağında yaklaşan seçimler ve tartışmalı aday adaylarından Donald Trump vardı. 

Obama, ‘Geçen sene çok eğlenmiştik ama bugün çok şaşkınız… Burada o kadar gazeteci, o kadar ünlü isim ve kameralar var ama Trump yok, Bu davet herhalde onun için yeterli değil. Şu an burada olmak yerine ne yapıyor acaba, biftek yiyip Angela Merkel’i kışkırtan mesajlar mı yollayıp duruyor’ sözleriyle salondakileri kahkahaya boğdu. 

Görev süresi bu yıl dolan Obama esprilerinde, kendi partisinin aday adayı Hillary Clinton’a da değinmeden edemedi. ‘Şunu kabul edelim, Hillary’nin genç seçmenin dikkatini çekmesi bir akrabanızın Facebook’a yeni üye olması gibi bir şey’ diyen Obama, ‘Sevgili Amerika, size yolladığım dürtüyü gördünüz mü, duvarınız da görünüyor mu? Bu siteyi doğru kullandığımdan emin değilim’ sözleriyle Clinton’ı alaya aldı. 

Kahkahalarla geçen akşam yemeğine yaklaşık 2 bin 700 davetli katıldı.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X