Oda ve borsalara İŞKUR Hizmet Noktası

İstihdam seferberliği kapsamında Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) arasında ‘Oda ve Borsalarda İŞKUR Hizmet Noktası Kurulması Protokolü imzalandı.

Oda ve borsalara İŞKUR Hizmet Noktası

TOBB İkiz Kuleler’deki törende konuşan TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ve İŞKUR ile ‘Mesleki Eğitim ve İstihdam Seferberliği’ başlattıklarını hatırlatarak, bunun Türkiye’de kamu ile özel sektör arasında gerçekleşen en büyük ortak çalışma girişimi olduğunu söyledi.

​Bakanlık, TOBB ve İŞKUR olarak Türkiye ekonomisinin istihdam dostu büyümesini daha da güçlendirecek yeni bir atılım hamlesi başlattıklarına işaret eden Hisarcıklıoğlu, ”Artık oda ve borsalar, 81 il ve 160 ilçede, İŞKUR faaliyetleri hakkında da işverenleri bilgilendirecek ve tanıtacak. Oda ve borsalarımız İŞKUR hizmet noktaları haline gelecek. Oda ve borsalarımızda İŞKUR’un iş ve meslek danışmanları görev yapacak. Böylece hizmeti işverenin ve işsizin ayağına götürmüş olacağız. Ankara’dan ve merkezden çare arama dönemi kapanacak, yerelden çözümler hız kazanacak” ifadelerini kullandı.

SEN DE BİR İSTİHDAM SAĞLA

İş dünyasına ve TOBB üyelerine çağrıda bulunan Hisarcıklıoğlu, ”Türkiye’nin geleceğine sen de bir istihdam sağla diyorum. Bunu da imkanın ölçüsünde sağla. İŞKUR işe alacağın kişinin maaşını ödüyor, sigortasını yapıyor, sana hiçbir maliyeti yok. Gel, işsiz bir kardeşime istihdam sağla, ekmeğini paylaş onunla. Program sonunda bu kişiyi istihdam etmeye devam edersen, SGK işveren payını İŞKUR ödüyor yine. Yani İŞKUR, senin istihdam üzerindeki yükünü azaltıyor. Bakın, babanın oğluna yapmayacağını, İŞKUR, özel sektörümüze yapıyor. Bize de bundan yararlanmak düşer” diye konuştu. Öte yandan, FETÖ’nün darbe girişiminin sonrasında terör örgütlerinin Türkiye’ye saldırmaya devam ettiklerine işaret eden Hisarcıklıoğlu, terör örgütlerini kullanarak saldıran odakların şimdi Türkiye’yi ekonomik kriz tuzağına düşürmeye çalıştıklarını anlattı. Konuşmaların ardından taraflar arasında protokol imzalandı.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X