Ödüllü filmin setinde skandal! ’10 gün çıplak gezdik…’

2013 yılında Altın Palmiye ödülüne layık görülen ‘Mavi En Sıcak Renktir’ filminin setinde iki başrol oyuncusunun, yönetmen tarafından taciz edildiği öne sürüldü.

Ödüllü filmin setinde skandal! ’10 gün çıplak gezdik…’

2013 yapımı ‘Mavi En Sıcak Renktir’ filminin çekim sürecinde, yönetmen Abdellatif Kechiche’nin başrol oyuncuları Léa Seydoux ile Adèle Exarchopoulos’u taciz ettiği iddiası, magazin gündemine bomba gibi düştü.
 

Ödüllü filmin setinde skandal! - Sayfa 2

Cannes Film festivalinde, Palme d’or ödülünü kazanan Mavi En Sıcak Renktir adlı film, bir kadının diğer bir kadına olan aşkını ele alıyor ve filmde, yaklaşık 7 dakikalık bir cinsel ilişki sahnesi mevcut.
 

Ödüllü filmin setinde skandal! - Sayfa 3

Geçtiğimiz günlerde başrol oyuncularından Lea Seydoux’un gözyaşlarını tutamadığı bu fotoğraf, filmle ilgili çarpıcı iddiaların ortaya atılmasına neden oldu.
 

Ödüllü filmin setinde skandal! - Sayfa 4

Birçok kişi, çok konuşulan bu fotoğrafın, genç oyuncunun duygulandığı anda çekilmiş bir kare olduğunu öne sürse de, Mareilhas isimli Twitter kullanıcısı, orijinali Fransızca olan bir tweet dizisiyle, gerçeğin çok farklı olduğunu anlattı.

Ödüllü filmin setinde skandal! - Sayfa 5

Yönetmen Abdellatif Kechiche, çekimler sırasında başrol oyuncuları Léa Seydoux ile Adèle Exarchopoulos’a 10 saatten fazla cinsel ilişki sahnesi çektirmiş ve sahnede ne yapmaları gerektiğini anlatırken, iki kadın oyuncununda sık sık genital bölgesine ve göğüslerine dokunmuştu.

Ödüllü filmin setinde skandal! - Sayfa 6

İki kadın oyuncunun, 10 gün boyunca çıplak gezmek zorunda bırakıldığı film setinde, oyuncu Lea Seydoux, buna daha fazla dayanamayacağını söyleyip ağladı fakat yönetmen Kechiche bu yakarışlara aldırmayarak sahnenin sonlanmasına izin vermedi.

Ödüllü filmin setinde skandal! - Sayfa 7
 
Bir diğer başrol oyuncusu Adele Exarchopoulos ise bazı sahneler için şu sözleri sarf etti; “İkimiz de acı içindeydik. Lea bana birkaç kez yumruk attı. Kechice bağırıyordu, ‘Yumruk at ona! Bir kez daha yumruk at!’ Hem şiddet dolu hem de küçük düşürücüydü…”
 

Ödüllü filmin setinde skandal! - Sayfa 8

Çekimler esnasında Léa Seydoux’a intiharı düşündüren yönetmen Kechiche, başka bir film çekiminde de, genç bir kadına tacizde bulunduğu iddiasıyla gündeme gelmişti.
 

Ödüllü filmin setinde skandal! - Sayfa 10

Abdulletif Kechiche ise bu iddiaları yalanlayarak, ‘her ikisinin de kırmızı halıda mutlu göründüklerini’ söylüyor.
 

Ödüllü filmin setinde skandal! - Sayfa 12

Abdulletif Kechiche ise bu iddiaları yalanlayarak, ‘her ikisinin de kırmızı halıda mutlu göründüklerini’ söylüyor.

Ödüllü filmin setinde skandal! - Sayfa 15

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X